Junioři zaváhali a ze tří zápasů získali pouze bod

V sobotu odjeli naši junioři do Horní Suché s jasným cílem a to šest bodů. Plán byl skvělý, avšak musel by být i úspěšný. Junioři nezvládli vyhrát ani jeden ze dvou zápasů a naděje na první tři příčky nevylepšila ani pondělní dohrávka s Horní Suchou. 

 

FBC Přerov 4:6 FBC Vikings Kopřivnice

 První zápas hráli naši kluci proti FBC Vikings Kopřivnice. Zápas byl velice vyrovnaný. V první třetině všichni hráči dodržovali taktické pokyny, které na dálku nadiktoval trenér Hausner ze své mise ve Finsku. Bohužel, kluci nezvládli druhou třetinu a následný náskok soupeře dotahovali marně. Nezbývalo nic jiného, než se soustředit na druhý zápas, který měl být tabulkově ještě těžší. 

 

FBC Přerov 6:8 1.MVIL Ostrava 

 Druhý zápas čekal naše kluky lídr tabulky MVIL Ostrava. Ve hře 5 na 5, troufám si říct, že byl Přerov lepší. Největší problém zápasu byla zbytečná vyloučení, kterých bylo celkem šest. Některá vyloučení byla sporná, ale když se tak zpětně zamyslím, tak oprávněná. MVIL využil ze svých šesti početních výhod hned pět. Životní formu si se sebou do brány vzal Filip Lanča, který vychytal asi další 4 vyložené šance Ostravy. I přesto si junioři neodvezli ani bod z těchto dvou zápasů.  

 

FbK Horní Suchá 5:5 FBC Přerov

 Hned o dva dny později vyrazili ti samí mládenci do vzdálené Horní Suché, aby odehráli další utkání 2. ligy juniorů. V zápase, na který odcestoval v roli trenéra Pavel Ceh, Přerov pokaždé vedl a byl to soupeř, kdo musel vždy dotahovat skóre. Tuto "tradici" hráči z Horní Suché dodržovali po celý průbeh zápasu až do konce. Přerovští už sice nebyli tolik vylučovaní, ale chybělo jim potřebné štěstí v zakončení. Situaci v tabulce tento zápas opět nezlepšil, ba naopak, junioři se propadli na průběžné sedmé místo. Nic však není ztracené, protože na třetí místo stačí uhrát 5 bodů. Skvělou příležitost budou mít junioři FBC Přerov 4.3., když se představí před zraky svých fanoušků proti Uničovu a Prostějovu. 
 
 
 

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!