Junioři zvládli důležitý zápas se Šternberkem

Krásnou a slunečnou sobotu se tým juniorů vydal k důležitému zápasu do města Tatry - Kopřivnice. Zde se utkali se Šternberkem, který se v tu dobu nacházel na předposledním místě a to šest bodů za Přerovem. Při naší prohře by se Šternberk dostal na dosah pouhých tří bodů a zdramatizoval konec sezony. Kluci zápas nakonec dovedli do vítězného konce, byla to však křeč.

FBC Přerov - FBC Šternberk  4:3

Úvodní třetina byla vyrovnaná, nervozita byla znát. I přes řadu golových šancí se jako první prosadil tým Šternberku a to ke konci třetiny po našem nedůrazu v brankovišti. Druhou třetinu začínáme vyloučením. Nabídnutou přesilovku soupeř bravurně využívá a dostává se do dvoubrankového vedení. Přichází však individuální akce Kowalika a pěkná teč Šefčíka a zápas začíná od nuly. Třetí třetinu jsme odehráli už na dvě lajny, je to však opět Šternberk, který ukazuje svoji silnou stránku - důraz v brankovišti a opět odskakuje o jednu branku. První naše lajna jde do pressu, čímž dostává soupeřovu rozehrávku více pod tlak, Mitaš vyrovnává. Na hřiště jde druhá lajna, která se také prosazuje. Do té doby Šefčík, s betonovými nohami po pátečním turnaji v Brně, připravuje delikatesu pro věčně nemocného Braunera, který zametá do prázdné branky. Konec zápasu velká nervozita z obou stran, betonové ruce, avšak bereme tři body a získáváme náskok osmi bodů.

Dlutežitý zápas i bez pár hráčů základní sestavy jsme zvládli. Junioři se momentálně nachází na deváté příčce. Avšak oproti některým soupeřům před sebou mají minimálně dva zápasy k dobru. Nejbližší zápasy odehrají výjimečně již příští pátek 5.4. od 18:45 na domácí hale Spartak a to v dohrávce 20.kola s rezervou Ostravy. Hned další den se vydají právě do ostravské Sarezy, kde vyzvou Horní Suchou a Slovan Havířov.

Sestava: Raška - Pavliš, Raška L., Foldyna, Filka, Brauner, Zdráhal, Mitaš, Kowalik, Hrabica, Šefčík, Bělaška, Ševčík

Autor článku: Pavel Ceh