Juniorky doma vydřely jednu výhru!

Poslední lednová neděle patřila na spotovní hale Spartaku Přerov dívčímu florbalu.

Své 5. a 6. kolo nástavby 1. ligy juniorek zde přijela odehrát šestice týmů. Každý z nich zde odehrál dva duely do tabulky skupiny B3. Domácí tým a družstvo Jeseníku mělo situaci o to komplikovanější, že svůj ligový turnaj absolvovala také kategorie dorostenek. Díky společné organizační pomoci a po schválení vyjímky florbalovou unií se však podařilo zajistit, aby se talentované dorostenky obou družstev mohly zúčastnit i turnaje v Přerově.

Přerovské florbalistky se měly utkat s lídrem tabulky a v nástavbě dosud neporaženým týmem Florbal Torpedo Havířov. Posléze jím soupeřem bylo výše zmiňované družstvo z jesenických hor.

Devět hráček do pole a dvě brankářky oblékající dres FBC Spartak si schovaly své nejlepší výkony v této sezoně před domácí publikum. Za svůj vynikající výkon byly odměněny výhrou nad favoritem a ani v druhém duelu nebyly bez šancí. Kdo přišel shlédnout nedělní podvečerní duely jistě nelitoval.

FBC Spartak Přerov - Florbal Torpedo Havířov   4:3 (2:0, 0:2, 2:1)

góly (asistence): 2x Chmelíková (Pavlíčková, Štěpnánová), Vaníčková (Gaďourková), Schwarzerová (Pavlíčková)

Za nebojácný úvod byla domácí děvčata odměněna přesilovkou již ve 2. minutě utkání. V té se prezentovala skvělou prací za brankou Pavlíčková. Z její bojovnosti a následného zakončení těžila dobře postavená Chmelíková - 1:0. Soupeř byl zaskočen aktivitou přerovských florbalistek. I defenzíva pracovala v první třetině bezchybně. Střelkyně prvního gólu většinou míří při svých pokusech nad. Pokud však její projektil míří na branku je z toho vždy nádherný gól pod horní konstrukci branky, nejinak tomu bylo i v čase 9:00 - 2:0.

Do druhé části už nastoupil koncentrovanější Havířov. Zle zatápěl v prostoru před Dvořákovou hlavně velký talent havířovského florbalu Natálie Čtvrtková. Právě ona se také po chybné rozehrávce prosazuje a v 6. minutě II. části je to již jen o jednu branku - 2:1. Útočná aktivita Spartaku není menší než v úvodu zápasu, přibývá však zbrklých přechodů do útoku a také dáváme Torpedu výhodu dvou přesilových her. V obou případech cestuje za "katr" Schwarzerová, 901 s . . . . . (dopň). Jedné z mnoha nepřesností nakonec soupeř využívá a do poslední části se tak vstupuje za nerozhodného stavu 2:2.

Trenérský triumvirát před rozhodující třetinou vydal jasné pokyny. Zopakování výkonu z první třetiny = vítězství, zopakování výkonu z druhé třetiny = porážka. Holky Spartaku se nakonec shodly, že se jim více líbila třetina první. Vše důležité si schovaly do 5. minuty poslední části. Nejdříve se svým typickým způsobem prosazuje po útočném výletu Vaníčková - 3:2. To neunese havířovská Čtvrtková a o několik vteřin později zbytečně seká v nic neřešícím souboji na půli hřiště. Následná přesilovka nemá dlouhého trvání, v prostoru brankoviště se dobře orientuje "šumperská střela" Schwarzerová. Přerov tak odskakuje opět na rozdíl dvou branek. - 4:2. Havířovu se ještě podaří snížit, prosazuje se opět číslo 99 - Čtvrtková. Srovnat může Torpedo v posledních minutách, má výhodu přesilové hry. Přerov si však překvapivou výhru již vzít nenechá! - 4:3

FBK Jeseník - FBC Spartak Přerov   5:3 (2:2, 2:0, 1:1)

góly (asistence): Chmelíková (Gaďourková), Chmelařová, Pavlíčková

Mezi prvním a druhým duelem měly přerovské florbalistky pouhou čtvrthodinu oddychu. V úvodu utkání to však u domácích vypadalo, jako by snad ani žádná pauza nebyla. Tempo bylo vysoké a Chmelíková opět trefuje branku, opět ukázkově - 1:0. V desáté minutě dostává Spartak výhodu přesilové hry. Po šesti vteřinách se však píská také na druhé straně a to rovnou nájezd, který proměňuje Bořutová - 1:1. Pokračující přesilovku domácích, využívá pěkným průnikem od mantinelu Chmelařová - 2:1 pro Přerov. Divokou první třetinu gólově uzavírá opět Bořutová, do šaten se tak odchází za stavu - 2:2.

Přerovské florbalistky se i nadále prezentují obrovskou bojovností, vůlí a rozhodně nechybí ani florbalová kvalita. Dochází jim však síly, nejvíce se to projevuje ve finální fázi. Koncovka již není tak nebezpečná a když už se daří překonat jesenickou Janíkovou, pomáhají tyčky. Rozhodující góly utkání střílí hosté v 9. a 10. minutě prostřední třetiny - 2:4.

I v poslední čtvrthodině je výkon výborný. Soupeř sice vstřelí gól z dorážky hned v úvodu, ale to je z jeho strany vše. Nebezpečnější jsou domácí děvčata, na obrat ve skóre to však nestačilo. Gólovou tečku za tímto duelem píše zaslouženě neúnavná Pavlíčková. Třetí třetina tak končí výsledkem 1:1. Celkově pak vítězí Jeseník 5:3.

Sestava: g) Řeháková, Dvořáková, o) Simonová (c), Vaníčková, Štěpánová, u) Pavlíčková, Gaďourková, Kupková, Chmelíková, Schwarzerová, Chmelařová

Hodnocení trenéra: Klobouk dolů před celým týmem. Předvedená hra na hranici aktuálních možností, doplňená o obrovskou bojovnost a obětavost. Jsem opravdu hrdý na výkony jednotlivých holek i týmu celkově. Oba duely byly pro mě i mé kolegy krásným florbalovým zážitkem.

Autor článku : Ondřej Otáhal