Juniorky si přivezly bodík

V neděli 14. února se hráčky přerovského Spartaku vydaly brzy ráno za dobrodružstvím do Libiny, kde je čekaly zápasy s týmy FBŠ Teiwaz Hranice a itteligence Bulldogs Brno.

FBŠ Teiwaz Hranice - FBC Spartak Přerov 3:1
Do zápasu s Hranicemi vstoupila přerovská děvčata aktivně, vytvořila si tlak a nadějné šance, ovšem přetavit je v gólový úspěch nedokázala. První třetina tak skončila bez branek. Začátkem druhé třetiny se hra vyrovnala a s přibývajícími minutami se do více nebezpečných šancí dostávaly hráčky Hranic. Gólmanka přerovského Spartaku Řeháková tak měla co dělat, aby si se složitými situacemi poradila a až na jednu inkasovanou branku v této třetině (v čase 6:40) se jí to dařilo skutečně bravurně!  Spartak se probudil v závěru druhé třetiny a odměnou mu byla vstřelená branka z hole Šrámkové, které asistovala Schwarzerová. Do poslední třetiny se tak vstupovalo za nerozhodného stavu 1:1. Spartak v úvodu třetího dějství začal aktivně a k nečekaně prudké střele se dostala v obraně hrající Simonová, mířila však nad. Bohužel následný kolaps a zbytečná nepozornost v obraně znamenala, že v čase 3:08 a 3:20 se prosadily dvěma slepenými góly hráčky Teiwazu a dostaly se tak do vedení 3:1. Přerovačky ovšem nevěšely hlavy a zabraly. Bohužel i přes veškerou snahu a několik slibných šancí se už prosadit nedokázaly a tak se tentokrát radoval soupeř.

FBC Spartak Přerov - itteligence Bulldogs Brno 3:3
Druhý zápas měl být, vzhledem k slabé účasti hráček Brna, jasnou záležitostí pro Přerov. Možná únava z dlouhé cesty a následná příliš dlouhá pauza před druhým zápasem, jakoby se podepsala na vlážném a ospalém začátku ze strany Spartaku. Ten se bohužel přizpůsobil tempu soupeře. Spartak se netlačil příliš do zakončení, nechodil do branky a působil ospale, což soupeřkám vyhovovalo. První třetina skončila bez branek. Ve druhé třetině se Přerovačky probraly, zvýšily tempo, střelbu a chodily do branky, kde začaly ,,překážet"  skvěle chytající gólmance soupeře. Ovoce to přineslo brzy, v čase 1:57 se střelou od ,,modré" prosadila kapitánka Gaďourková, které asistovala po oba zápasy skvěle hrající Pavlíčková a Spartak vedl 1:0! Přerov branka povzbudila a hráčky cítily šanci na zvýšení skóre. Do velmi slibné šance se dostala Chmelařová, na kterou ,,zývala" odkrytá branka. Bohužel skákající přihrávka nedovolila zakončení z první a na následnou dorážku již gólmanka soupeře stačila reagovat.  V čase 11:18 se také prosadilo Brno a vyrovnalo na 1:1. Ovšem proti nerozhodnému stavu byla Šrámková, která se prosadila z dorážky po jedovaté střele s přehledem hrájící Vaníčkové. Na tabuli svítil čas 11:43 a vedení 2:1 pro Přerov.

Začátek třetí třetiny přinesl vyrovnanou hru, což pro Spartak vzhledem k početní převaze na střídačce moc pozitivní obrázek nebyl. Brno chtělo Spartak potrápit a Řeháková v brance Spartaku se musela také činit!  Do další slibné šance se dostala dnes velmi aktivně hrájící Chmelařová, která trefila vzdálenější tyčku Bulldoček, ale až v čase 5:45 se po průniku mezi dvě obránkyně Brna dostala Šrámková a mířila do černého! Bohužel v desáté a třinácté minutě se po zbytečných chybách a nedůrazu před brankou prosadily hráčky Brna a stanovily konečný stav na 3:3. Nic na tom nezměnil ani závěrečný tlak Spartaku, kdy v posledních vteřinách opět těsně minula Chmelařová, Pavlíčková a posledním nadějným pokusem Šrámková. Brněnská gólmanka ovšem zaslouží uznání, protože závěrečný tlak ústála a své spoluhráčky, stejně tak jako na druhé straně chytající Gólmanka Spartaku, podržela!

Za zmínku stojí i start nováčka Kristýny Langové, která se v zápasech neztratila a pevně věřím, že po dalších herních zkušenostech bude v budoucnu velkou oporou našeho týmu.

SESTAVA: Řeháková -  Gaďourková, Vaníčková, Simonová - Chmelařová, Šrámková, Pavlíčková, Vlková, Schwarzerová, Langová

Hodnocení trenéra:  I když to dneska nevyšlo úplně podle našich představ a vím, že holky umí zahrát lépe, tak snahu jim upřít nemohu. Výsledky neřeším, je to pro ně ponaučení, je to jen sport. Tragédii v tom nevidím. Hlavně, že cesta zpět domů byla veselá a příjemná, že to děvčata hodila za hlavu. Pro mě osobně je výhra, že se holky bavily, raději je vidím po zápase veselé, než aby se výsledkem trápily. Nehrály kvůli sobě a nechtěly vyhrát jen proto, že za každou cenu musí a přesto by je to třeba tolik netěšilo. Je to příjemná a veselá parta.

Autor článku: Lukáš Novotný