Juniorky v Šumperku poloviční

V sobotu 10. listopadu odcestoval tým juniorek pod taktovkou Jardy Kubáče k dalším ligovým zápasům, tentokrát do Šumperka. Tam se utkal s domácími, se kterými si hravě poradil a poté s Krnovem. S Krnovem to už taková pohodička nebyla.

FBC Přerov – FbC Asper Šumperk 7:0

Gól (asistence): Duvačová, Ryšánková (Kachlíková), Ryšánková (Galnorová), Čevelová (Horáková), Ryšánková (Oherová), Havlíková, Kachlíková (Ryšánková)
Již od úvodního hvízdu na hřišti jasně dominovaly Přerovačky a nechaly Šumperk, aby potvrdil velkou sportovní pravdu – nedáš, dostaneš. Nejprve do odkryté branky skórovala Duvačová, vzápětí ji doplnila hned se dvěma góly Ryšánková. Přerov sice přesilové hry nevyužil, nicméně následné oslabení ustál s patřičnou grácií. 40 vteřin před koncem ještě přidala gól z poza branky Čevelová, a tak první třetina končila za stavu 4:0 pro Přerov. Druhou část otevřela Gáborová neopakovatelnou pumou směr šumperská svatyně (ačkoliv ji rozhodčí neuznal, byla krásná, fakt, viděla jsem to!). Zbytek třetiny se hra přelévala nahoru-dolů a její průběh okořenilo jen trestné střílení, které soupeř nedokázal proměnit. Ve třetím dějství přidala Ryšánková, Havlíková a Kachlíková každá po jednom gólu a Přerov tak zaslouženě bral tři body za neohrožený výkon.

FBC Přerov – FBC ORCA KRNOV 0:3

S nadsázkou se dá říct, že v druhém zápase okusil Přerov medicínu, kterou předtím sám naservíroval Šumperku. Ačkoliv se nevzdal snadno a Krnovu hru znepříjemňoval, jak jen uměl. Všechny případné ataky směřovaly buď vysoko nad soupeřovu branku, či je zneškodnila skvěle chytající brankářka. I přesto, že skóre vypovídá o něčem jiném, je nutné vyzdvihnout černou práci obrany, jmenovitě Hrudíkové, Galnorové, Horákové a Čevelové.

Jakožto služebně i papírově nejstarší člen kádru (čti stará koza, která si letos naposledy může říkat juniorka) bych za sobotní výkon pochválila každého. Byť jsme nesahaly po šesti bodech, nikomu nebyl výsledek lhostejný a bojovalo se až do závěrečné sirény. Nevím, jak by se s tímto popasovali ostatní, ale za sebe můžu říct, že příděl jedna nula pro mě a jedna pro celý tým je výsledek uspokojivý. Všechny ví, kde spočívají jejich nedostatky a na čem je třeba dál pracovat. A to je, troufám si tvrdit, jedna z nepodstatnějších věcí napříč všemi sporty.

Autor článku: Lucie Řeháková

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!