Juniorky vezou vítězství ze vzdálené Stonavy

Juniorská 1. liga se po novém roce přehoupla do své druhé poloviny. Přerovské florbalistky se po první polovině své pemiérové sezony umístily na posledním místě skupiny F, když se jim podařilo bodovat pouze ve dvou duelech z dvanácti. Toto umístění jim určilo, že v nadstavbové části budou nastupovat proti méně úspěšným týmům právě ze své původní skupiny F a nově také ze soupeřkami ze skupiny E, tedy s týmy ze severní Moravy.

Ve svém prvním letošním vystoupení se představily 17.1. v brněnské sportovní hale Sportpoint. Soupeřkami jim byly právě domácí buldočky a druhým týmem, se kterým se holky poměřily, byl tým Šumperka.

Itteligence Bulldogs Brno - FBC Spartak Přerov   4:1 (0:0, 3:1, 1:0)

Proti tomuto soupeři se přerovská děvčata postavila již potřetí v letošní sezoně a opět bohužel na body nedosáhla. Ani v tomto třetím měření sil holky nebyly horším týmem, ale o lepší výsledek je připravila špatná produktivita. Jediný střelecký úspěch Přerova zajistila Simonová.

FBC Spartak Přerov - FBC Asper Šumperk   3:10 (0:2, 1:4, 2:4)

Ani v tomto zápase výsledek neodpovídá hernímu projevu. Přerovské juniorky si rozhodně nezasloužily prohrát takto vysokým rozdílem. Zkušenější soupeř však trestal téměř každé zaváhání a dokázal se prosadit díky svému naturelu i z větší vzdálenosti. I v přerovských řadách však roste obránce s ofenzivními sklony. Dvěma brankami se prezentovala dorostenka Vaníčková.

Hned o týden později se děvčata v mírně obměněné sestavě představila ve vzdálené Stonavě. Na prazvláštní gumě, která již rozhodila nejednoho florbalistu, změřila síly s hranickým Teiwazem a týmem Frýdku-Místku. Tentokrát už to zaslouženě cinklo. Sice jen v jednom utkání, ale o to výrazněji.

FBC Spartak Přerov - FBŠ Teiwaz Hranice   10:1 (1:1, 3:0, 6:0)

I s Hranicemi se jednalo o 3. vzájemný duel a přerovský Spartak v něm hájil prozatimní neporazitelnost. Lépe do zápasu vstoupili hosté. Do pauzy však bylo vyrovnáno a s dalšími minutami se přímo úměrně s narůstající převahou navyšovalo skóre. Vše vygradovalo v poslední pětiminutovce. To se Přerov trefil rovnou 4x.

FBC Frýdek-Místek - FBC Spartak Přerov   2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

To soupeř z Frýdku byl pro přerovský tým velkou neznámou. Tým z Hané inkasoval hned v první minutě a protože v 10. minutě byla využita i přesilová hra, bylo to po 15-ti minutách 2:0. Ve druhé třetině byl na hřišti vidět jen Spartak, ale gól ne a ne padnout. Holky opravdu dřely a nechaly na hřišti všechno. Byly lepším týmem, ale jako už mnohokrát v této sezoně jim prostě chybělo gólové vyjádření převahy.

Tempo první ligy juniorek je momentálně vražedné a tak další své zápasy děvčata odehrají již tuto neděli a to před domácím publikem. 31.1. na hale TJ Spartak Přerov přivítají od 17:30 Florbal Havířov, v 19:00 pak vyzvou FBK Jeseník. Jste srdečně zváni!

Sestava: g) Řeháková, Dvořáková, o) Vaníčková, Gaďourková, Metelková, Simonová, Štěpánová, u) Vlková, Chmelařová, Pavlíčková, Schwarzerová, Czislinská, Bartušková