Juniorské zmrtvýchvstání přineslo další body

V sobotní brzké ráno odcestovali naši junioři již třetí víkend po sobě k dalším zápasům druhé ligy juniorů a to do ostravské ČPP Arény, kde se střeli s domácím výběrem a Kopřivnicí. Oba týmy se nacházeli v TOP 4, což ukázaly převážně první třetiny, které jsme klasicky zaspali. Od druhých třetin jsme přepli na vyšší obrátky a zápasy dovedli k bodovým ziskům.

FBC Přerov - FBC Bystroň Group Ostrava B  5:5

Řešení blbostí v šatně, pohodička, žádný spěch, krátká rozcvička, 0:4 po první třetině. Od druhé třetiny začínáme šlapat. Ostrava podcenila výsledek, do druhé třetiny vystřídala brankáře, který se po dvou inkasovaných brankách pakoval zpět na střídačku. Přerov se dostal na koně a snižuje na rozdíl jednoho gólu. Avšak přichází jedna velká parádička, kdy darujeme Ostravě pátý gól v naší síti. Ve třetí třetině kopeme zlatý důl na soupeřově polovině. Vykopali jsme dva góly, chceme ale tři. V cestě nám stojí tři tyčky a trocha štěstí. Zasypávání soupeřovi branky našimi projektily končí na remíze 5:5. Na jednu stranu cenný bod. Na druhou stranu mohla brát nula. Na třetí stranu mohly být body tři.

FBC Přerov - FBC Vikings Kopřivnice  8:3

V minulé sezoně bral ,,Kopr" ze vzájemných zápasů všechny body. V tomto zápase se k tomu po první třetině opět schylovalo, ztrácíme 0:2, ke konci třetiny naštěstí snižujeme. Opět se náš motor v první části pomalu rozehříval. Od druhé třetiny přecházíme z neutrálu na čtverku, pětka totiž přijde až v poslední části. V té prostřední hrajeme již vyrovnanou partii, vstřelili jsme čtyři branky, jsme na koni. V poslední části přebíráme otěže zápasu, režie je na našich holích, přidáváme další tři branky a v zápase vítězíme 8:3.

Kluci hrají momentálně ve velké pohodě a umístění v tabulce úplně neodpovídá tabulkovému umístění. Je však k zamyšlení, na co v posledních čtyřech zápasech myslíme v prvních třetinách, ve kterých jsme celkově inkasovali dvanáct branek. Od druhých třetin jsme naprosto jiný tým a celkově jsme inkasovali pouhé dvě branky. Pokud odbouráme tohoto strašáka, můžou kluci pomýšlet na jiný bodový zisk.

Sestava: Raška, Lanča - Pavliš, Možíš, Foldyna, Filka, Kowalik, Mitaš, Suchánek, Otevřel, Zdráhal, Brauner, Ševčík, Hrabica, Šefčík, Bělaška

Autor článku: Pavel Ceh