Juniorskou soutěž čeká dramatický závěr sezony. Spartak padl s Olomoucí!

V neděli 14. února vyrazila tlupa přerovských juniorů na zápasy do Hranic. Čekaly je dva týmy se zvedající se formou a tak se dalo očekávat drama v plném rozsahu. Po příjezdu kolem osmé hodiny ráno se kluci nevěřili svým očím. Včerejší, respektive dnešní ples se nesl v divokém duchu a úklidové jednotky (jedna statečná žena se smetákem) přecenily své síly a čas zametání se tak nemile protáhl. Na hráčích Přerova tahle lehká komplikace nebyla znát a po obvyklé rozcvičce se mohli vrhnout na první souboj s mužstvem Hranic!

FBŠ TEIWAZ HRANICE – FBC SPARTAK PŘEROV   1:2

První zápas proti zarputilému mužstvu Hranic. Hra Přerova byla téměř bez chyb, ale zároveň také neměla potřebnou aktivitu. Hra měla spíše tréninkové tempo, a i když si Přerov tvořil šance, brankář Hranic chránil svou svatyni podobně jako brankář Petr Čech po přestupu do londýnského Arsenalu. V tomto zápase nebylo k vidění moc pohledných momentů a tak ani není o čem psát, nuda, nuda, šeď, šeď. Obvyklé záblesky kvalitního florbalu upadly v zapomnění stejně rychle, jako naděje fotbalového Baníku Ostrava na záchranu v lize. Z ničeho nic se prosazuje Hořecký, který tak navazuje na kvalitní výkony z předešlých zápasů. Brankář Raška podává opět velice dobrý výkon a podporuje tak hráče v poli, kteří sem tam vyplodili nějakou chybu na své holi. Hranice se nezalekly a vyrovnávají stav utkání na 1:1! Důležitý moment proběhl ve třetí periodě v čase 8:35, kdy se jindy neohrožený bek Hořecký poroučí k zemi a bourá hlavou mantinely zdejší haly. K překvapení všech nařizuje rozhodčí pouze volný úder, přičemž se jednalo o zákrok do zad, při kterém si málem přivodil přerovský bek zranění hlavy. Dřevěná lavička od jeho nosiče informací (hlavy) byla po tomto zákroku opravdu blízko. Bibr, ač měl v hledišti svou maminku, tenhle zákrok taktéž viděl jako rizikový, avšak jeho reakce přišla rozhodčímu neadekvátní a tak jej vylučuje za nesportovní chování. Trest 2+10 znamenal další komplikaci pro jindy aktivní squadru. Oslabení plynulo, Přerov vyhazuje míček do rohu, bojuje o něj Baran a ač faulován, lopta se dostává k Louckému, který desítce diváků ukazuje své rychlé ruce a zakončuje pod tělem brankáře, 2:1 pro Přerov!  Přerov se bránil tlaku Hranic. I když po standartní situaci Hranice dokonce vyrovnávají, rozhodčí branku neuznali, neboť již před rozehráním pískli. I přes nevoli hranických hráčů, kteří vyřkli směrem k arbitrům tohoto zápasu i peprné slůvko pro ženský vnější pohlavní orgán, se situace musela opakovat. Nutno podotknout, že tahle nekázeň nebyla potrestána jako nesportovní chování, i když z mého pohledu to bylo větší provinění, než když přerovský Bibr představoval vyskakujícího čerta z krabičky… Výhra, 3 body.

FBC SPARTAK PŘEROV – TEMPISH FBS OLOMOUC   2:6

Druhý zápas, souboj o 6 bodů. Pro Přerov to mohl být buď konec pohádky a nebo nového začátku, kdy si budou oba týmy opět bodově rovny. Přerov začal aktivně, byl lepším celkem, ale o tom by svědčila snad jen statistika času v útočném pásmu, či držení míčku. Počet střel byl opravdu tristní a trestuhodný. První velká chyba a v situaci 1 na 1 se olomoucký střelec prosazuje. V polovině zápasu natahuje Hořecký ke střele a je z toho vyrovnávací branka!  Euforie na straně Přerova mírní další branka Olomouce a v tu chvíli došlo k výpadku přerovských na hrací ploše. Fyzicky přítomní jedinci se nestačili ani rozkoukat a rozdíl byl již třígólový. Kontaktní branka na začátku poslední periody, když Tesař zpoza brány nachází skulinu, a stav je 2:4 z pohledu Přerova! Nedůraz přerovských juniorů znamená další branku Olomouce a to je poslední hřebík do rakve. Zápas končí a Přerov si ani přes aktivní výkon neodnáší ani bod.

První zápas jasně poukázal na to, že se tuto sezonu s Přerovem musí počítat v boji o přední příčky. V nepříznivé situaci zachovali hráči chladnou hlavu a nakonec zápas dovedli do zdárného konce. Zápas s Olomoucí a aktivní hra Přerova, která bohužel nenesla ovoce. „Srazily nás individuální chyby“. V těchto zápasech zatím platí nepsané pravidlo, které praví, že ten, kdo spoléhá na brejky a zabezpečenou obranu, vychází ze soubojů vítězně. Shoda bodů těchto dvou týmů předpovídá, že poslední vzájemný zápas mezi těmito celky bude představovat náramnou podívanou! Pochvalu zaslouží Adam Budník, který pochopil oč ve florbale běží a tak je momentálně nejplatnějším hráčem přerovského mužstva. Běhavé křídlo s lehkostí v útoku a důslednou obrannou prací drží prapor nadějí stále vysoko. K němu lze přiřadit ještě Hořeckého, který se konečně rozvášnil a vyslal na bránu soupeře nějaký ten střelecký pokus. Výsledkem byly dvě branky.

Autor článku: Martin Kubalík

 

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!