Krnov oloupil Přerov o všechny body!

K dalšímu zápasu Divize E přijel na půdu Přerova celek z Krnova. Bylo by trestuhodné nezmínit, že právě v Krnově se vyrábí tradiční slazený nápoj Kofola. Nyní tedy zpátky k věcem čistě sportovním. Krnov měl před tímto zápasem v tabulce o bodík více než přerovský celek. Dalo se očekávat, že půjde o florbal plný soubojů, upocených dresů a menších roztržek.

FBC MSEM Přerov – FBC ORCA KRNOV 4:9

Střely na branku: 28:31
Využití přesilovek: 1/5 - 0/1
Počet diváků: 75
Nejlepší hráči: Šefčík - Miškov
Textový online přenos
Góly (asistence): Budnik, Ševčík (Kubalík), Bělaška (Šefčík), Kubalík (Ševčík)

Shrneme li první třetinu, bude to docela jednoznačné. Krnov vstřelil 4 branky. O 2 branky se postaral ostrostřelec Jaromír Filip. Muž, který rok, co rok děsí brankáře (a blokující hráče) naší divize. Dalo by se říci, že je to takový Alexander Ovechkin Divize E. Za Přerov zaznamenal branku Adam Budník. Také známý filuta, který svým ladným pohybem připomíná někdy spíše pana „baletku“ z Labutího jezera, známé ho to díla pana Čajkovskij. V situaci, kdy se protáhl mezi dvěma obránci, k čemuž vyvinul téměř rychlost světla, což u něj není úplně běžné, špatně došlápl a přestože vstřelil branku, nebylo moc velkého důvodu k radosti. Pozn. i přes toto zranění zápas dohrál.

V první polovině 2. třetiny měli přerovští 3 přesilové hry. Pro milovníky čísel, je to 360 vteřin. Pokus o sehrání kloudná akce se často zadrhl hned na začátku a tak se Jinoši od polských hranic s ubráněním, této jinak obávané situace, moc nenadřeli. Naopak, zvýšili svůj náskok. Nastala přesilová hra s pořadovým číslem 4 a Matěj Ševčík střelou od pravého mantinelu snižuje stav zápasu. Následně padlo ještě po gólu na každé straně a tak se šlo do šaten za stavu 3:6 z pohledu Přerova.

Zápas byl plný soubojů. Přerov má ve svém týmu hráče, kteří spadají spíše do muších vah a tak je pro některé florbal plný fyzicky náročných střetů těžkou prověrkou. O to více překvapivé bylo, když se někteří urostlí chasníci z řad Krnova ocitli na zemi. Gravitace je velká potvora. Ona působící tíhová síla (pro čtenáře, co měli rádi fyziku, Fg=m.g) je zrádná a může způsobit nemalé problémy. Přerov koriguje na 4:6 a zlepšuje tak svá číslo v početních výhodách. Bohužel, jednu laskominu si nechal v záloze ještě Filip a mohl tak poprvé v sezoně (až ve 3. kole, což je pro něj neobvyklé) slavit hattrick. Krnov vsítil ještě dvě branky a konečné skóre se tak zastavilo na 9:4 z pohledu Krnova.

Zápas, ve kterém Přerov nebyl horším celkem, přestože se výsledek zdá být dosti jednoznačný. Krnov docela dobře bránil v bloku, na což jsme nebyli úplně zvyklí. Nedůraz v předbrankovém prostoru a osobní chyby nás stály lepší výsledek. Nicméně můžeme říct, že jsme s tímto celkem odehráli vyrovnané utkání a snažili jsme se i držet míček. Malý posun dopředu oproti minulým sezonám.

Závěrem bych chtěl povzbudit všechny fanoušky, aby na další domácí zápas nachystali své hlasivky a udělali na hale Spartak opravdu domácí atmosféru. Kdy to bude, uvidíme. Musíme se řídit výroky plukovníka Prymuly, takže nejspíš v nedohlednu.

Autor článku: Martin Kubalík

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!