Letka i Krnov přemohly domácí muže A v koncovkách

Kdyby se hrálo jen na výsledky po 40. minutách hry, tak by Přerov doma slavil skalp Hranic (1:0), Letky (7:5) a bod s Krnovem (5:5). Kvůli nepovedeným závěrům domácího týmu je z toho však jedna velká nula!

FBC MSEM Přerov – FBC Letka 7:8 (3:3, 4:2, 0:3)

Střely na branku: 22:39 (7:10, 8:12, 7:17)
Využití přesilovek: 0/0 – 0/3
Počet diváků: 35
Nejlepší hráči: Hnila - ?

Góly (asistence): Kubalík 2 (Vlček, Borges), Jurečka 2 (Budník), Budník 2 (Hnila, Jurečka), Malina (Koutný)

V sobotu 18. 11. přijel do Přerova lídr tabulky Letka Ostrava. Přerov na soupeře doma aspoň herně vždy uměl, a i když se mnohé změnilo a letos byla Letka velkým favoritem, zápas ukázal divákům pěknou a vyrovnanou podívanou. Pro pořádek dodejme, že domácí fantóm Zdeněk Raška (na první fotce) měl v brance více práce a na jeho výkon se snášelo hodně chvály. „To, co předvedl domácí gólman, jsem ještě v sezoně neviděl,“ stojí například v textovém online jako ohlas soupeře na zápas.

Dvě vstřelené branky zaznamenal „navrátilec“ Martin Kubalík (na spodní fotce uprostřed). „U první branky jsem zamýšlel střílenou nahrávku na spoluhráče před brankou, avšak jeden z bránících hráčů tento pokus tečoval a kulatý nesmysl se tak dokutálel až za brankovou čáru. Druhá branka? Díky dobré práci před brankou soupeře a neúplně důsledné hře obránců jsme to tam nějak zametli.“ Martin pak výkon v zápase komentoval takto: „Myslím, že jsme zápas odehráli slušně. Jinoši z Letky většinu hry napadali naši rozehrávku a my se pokoušeli o jednoduché přenesení hry. Branek padlo dosti, a tak to snad i pro oko diváka byla pěkná podívaná. Dalším pozitivem bylo blokování střel. Pokud by tomu tak nebylo, kdo ví, na jaké číslo úspěšných zákroků by se čaroděj v brance Raška dostal. Závěrem smekám před juniory, jež podali opět velice kvalitní výkon.“ Na závěr ještě dodejme, že za svou práci v utkání, si ocenění pro nejlepšího hráče zápasu vysloužil čerstvý ženáč Jakub Hnila.

Textový online přenos
 

FBC MSEM Přerov – FBC Orca Krnov 6:8 (3:3, 2:2, 1:3)

Střely na branku: 17:30 (4:11, 6:10, 7:9)
Využití přesilovek: 0/0 – 1/2
Počet diváků: 60
Nejlepší hráči: Dvořák - Lhoťan

Góly (asistence): Borges 2 (Kubalík, Malina), Budník, Jurečka (Hnila), Hnila (Jurečka), Ševčík (Malina)

V neděli se čekal vyrovnaný souboj. I když Krnov byl na tom v tabulce výrazně lépe, tak výkony Přerova z posledních utkání naznačovaly naději na body. Opět tomu tak i dlouho vypadalo. Hra byla oproti sobotě trochu rozháranější, nevynucených chybiček směrem dozadu i dopředu se našlo dost a to vše nakonec nahrálo hostům, kteří to v zápase odmakali. Přerov úplně nenavázal na dobré výkony a možná po zásluze to i přes další tlak při hře bez brankáře nestačilo.

„Opakuje se to poslední tři zápasy. Dvě třetiny hrajeme dobrý florbal a přijde třetí třetina a dochází síly a nejsme schopni se soupeřem držet krok“ okomentoval zápas Adam Borges (na druhé fotce se zaťatou pěstí), který se v zápase dvakrát trefil. Vstřelené branky pak sám popsal: „První gól skvěle vybojoval Hořec míček, nahrál Martinu Kubalíkovi a ten mi už dával přihrávku do prázdné. Druhý gól, skvělá přihrávka od kapitána Petra Maliny a z prvé už nebyl problém míček uklidit do brány.“ Na závěr dodejme, že nejlepším hráčem domácích byl v sezóně dobře hrající obránce Radim Dvořák

Textový online přenos

Sestava (oba dny): Raška (sobota), Ceh (neděle) – Dvořák, Vlček, Brauner, Fafílek – Malina, Ševčík, Koutný, Hnila, Jurečka, Budník, Hořecký, Kubalík, Borges, Otevřel

Přerov se v tabulce nachází ve spodní polovině a je na 9. místě. Další zápas sehrají muži A 2. 12. v Hluku proti aktuálně druhému Spartaku. Čeká je tak další těžký zápas, budou domácím stačit a urvou nějaké body?

Autor článku: Petr Malina

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!