Malá dušička A-týmu se hlásila o slovo, nakonec víkend bez bodu

Brauner, Budník, Jurečka, Koutný, Ševčík, Vlček, v sobotu Dvořák a v neděli Borges. To jsou víkendové absence z řad mužů A, kteří v sezóně zaznamenali aspoň 10 odehraných zápasů, celkem tak chybělo 97 zápasů zkušeností, 69 vstřelených gólů a 106 kanadských bodů. Proto dušička mužů A nebyla před zápasy moc velká, zvlášť, když se zajíždělo na půdu suverénně první Letky a čtvrtého Krnova. V sobotu se pralo deset hráčů do pole, v neděli dokonce jen devět. Světe div se, body se dovézt dalo a to z palubovky Orcy Krnov.

FBC Letka - FBC MSEM Přerov 12:2 (3:0, 4:0, 5:2)

Střely na branku: 38:12
Využití přesilovek: 0/1 - 0/3 (v oslabení 2:0)
Počet diváků: 51
Nejlepší hráči: ? - Hořecký

Góly (asistence): Hořecký 2 (Kaďorek 2)

Do 17. minuty branka nepadla, bohužel v závěru první části se domácí favorit prosadil třikrát a odrazil přerovský odpor. Přerov takticky nezvládl i další pasáže zápasu a ve druhé části si nechal vstřelit hned dvě branky při vlastní přesilové hře. Zápas se jen dohrával. Zkušenosti sbíral ve své premiéře za muže A junior Martin Filka a gólovou radost při vysoké prohře mírnily dvě přesné trefy Tomáše Hořeckého. "Mé góly padly po neskutečných nahrávkách kolegy Lukáše Kaďorka. První gól byla náhoda, střela mi sjela a dal jsem gól po zemi. Při druhém gólu jsem byl prostě dobrej a gólman vůbec neviděl ani tu střelu, byla to neskutečně rychlá střela" komentoval přerovský obránce. Výkon týmu neviděl až tak černě. "Myslím, že jsme hráli dobře jako tým, ale bylo nás málo. Soupeři nám mohli půjčit tak tři útočníky, aby to bylo vyrovnanější. Chyběla nám trochu motivace." Nejlepší přerovský hráč zápasu zareagoval také na přespání části hráčů v ostravské metropoli s výhledem na nedělní duel v Krnově: "Myslím, že dáme nějaký dvě tři pivka, možná kolo panáků na dnešní prohru a budeme se koncentrovat na zítřejší zápas. Myslím si, že zítra vyhrajeme 7:3, budu v útoku, takže to půjde."

Sestava: Ceh - Fafílek, Hořecký, Malina, Filka - Hnila, Grener, Kaďorek, Vychodil, Loucký, Borges

FBC Orca Krnov - FBC MSEM Přerov 11:8 (2:4, 3:3, 6:1)

Střely na branku: 32:32 (8:12, 8:11, 16:9)
Využití přesilovek: 4/7 - 2/4 (v oslabení 0:2)
Počet diváků: 77
Nejlepší hráči: Filip - Kaďorek

Góly (asistence): Grener 2 (Malina, Dvořák), Hnila 2 (Kaďorek 2), Fafílek (Malina), Malina (Kaďorek), Kaďorek (Raška), Hořecký (Vychodil)

Devět statečných začalo zápas v Krnově s problémy. Ve čtvrté minutě vedli domácí 2:0. Pak se ale hra úplně otočila. Přerov překvapil domácí aktivní hrou a nenechal Krnov v klidu. Výsledkem byl tlak Přerova a po dvou třetinách zasloužené skóre pro Přerov 5:7. Daniel Grener hodnotil hru takto: "Přijeli jsme do Krnova s malou dušičkou, protože den předtím se nám vůbec nepovedl zápas na Letce. I když jsme nezískali tři body, tak jsme si minimálně dokázali, že můžeme hrát téměř s kýmkoliv i v hodně okleštěné sestavě." Krnovu to začalo střílet v poslední třetině, na straně Přerova se přidaly zbytečné chyby a vyloučení a nakonec dokázali domácí zvrátit zápas na svou stranu. Nejlepší přerovský hráč utkání Lukáš Kaďorek zhodnotil průběh hry následovně: "Myslím, že jsme ve třetí třetině začali kupit individuální chyby, které rozhodly celé utkání. Myslím si, že minimálně bod jsme si zasloužili, protože po dvě třetině jsme byli rozhodně lepším mančaftem než domácí. A to i v devíti lidech a za to bych chtěl kluky pochválit, protože jsme podali výborný výkon. Chtěl bych poděkovat všem, co to dnes odbojovali a za předvedený výkon se nemáme za co stydět. Bohužel ty individuální chyby rozhodly. Soupeř nás potrestal a to i v přesilovkách, prostě naše hrubice."

Sestava: Raška - Malina, Dvořák, Fafílek - Hnila, Grener, Kaďorek, Vychodil, Kubalík, Hořecký

I když se body nepřivezly, tak bojovnost hráčů, kteří k utkáním odcestovali, doufám nevyjde do ztracena. Snad bude pro hráče i fanoušky odměnou nadcházející série domácích zápasů, kdy bude Přerov jistě v každém zápase chtít sahat po výhře. Pozor, začínáme už ve čtvrtek!

Seznam posledních zápasů sezóny, všech hraných na domácí hale TJ Spartak:
čtvrtek 22.2. od 19:30 vs FBS Olomouc
sobota 24.2. od 19:00 vs Hornets Brno ZŠ Horní
sobota 3.3. od 20:00 vs FBK Spartak Hluk
neděle 4.3. od 18:30 vs Zlín Lions

Autor článku: Petr Malina

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!