Mdlý Přerov nestačil na Letku

Neděle dopoledne a na odpočinek po sobotním zápase měl Přerov jen několik hodin času. Část z nich navíc strávila většina hráčů stmelováním kolektivu, což se další ráno projevilo na mdlé hře hostí.

FBK Letka Ostrava - FBC Spartak MSEM Přerov 14:5 (3:2, 8:1, 3:2)
Střely na branku: 51:27 (20:8, 21:6, 10:13)
Využití přesilovek: 3/4 - 2/4
Nejlepší hráči: Ondruch – Hořecký

Domácí vletěli do zápasu s elánem. Ten zchladil v přesilovce Klimecký Radim – 0:1. Když tentýž hráč odpověděl na trefu Juráka, zápas se zdál být slušně rozehraný – 1:2. Domácí však přeci jen střeleckou převahu gólově zůročili a dvěma góly se dostali do zaslouženého vedení – 3:2.

Vstup do druhé periody byl začátkem hororu, ve který se hra Spartaku přeměnila. Chyby a nepokrytí střelců znamenalo tři slepence Letky a bylo to rázem 6:2. Hosté vlekli nohy za sebou, polevili v koncentraci a Letka si užívala volných prostorů na hřišti. Výsledkem byl totální kolaps hry Přerova a další čtyři banány v síti Ceha – 10:2. První bod za mužské Áčko pak aspoň zaznamenal Hořecký, když našel přihrávkou Malinu – 10:3. Gólově třetinu pro hosty zakončil Balek – 11:3.

Střely na branku po dvou třetinách byly 41:14. Totální dominance domácích a tak chtěl Přerov aspoň v poslední třetině předvést důstojnou hru. Alespoň to se podařilo. Šance už se rodily rovnoměrněji na obou stranách. Hattrick dokonal za Přerov Radim Klimecký, domácí si ale také dokázali vypracovat snadné góly a konečné skóre se zastavilo na propastných 14:5.

Sestava: Ceh, Raška – Dvořák, Hnila, Hořecký, Malina – Klimecký Ra., Klimecký Ro., Kaďorek, Veselý, Fafílek, Ďopan.

Autor článku: Petr Malina