MLÁDEŽ: Konec sezony se nesl v duchu neligových turnajů či zápasů

I když všechny kategorie skončily svoji ligovou sezonu na začátku května, neligová část sezony pro ně právě začínala. Téměř všechny mládežnické kategorie s výjimkou dorostenců a juniorů odehrály v posledních dvou měsících před letními prázdninami řadu neligových turnajů či přátelských zápasů. Pojďme si je tedy připomenout.

Ihned po skončení sezony se ukázali hned ve dvou střetnutích elévové, kteří se stejně jako přípravka, mladší a starší žáci připravovali na třídenní turnaj Ostrava Cup. Dva zápasy s nedalekým Tovačovem, který od nové sezony bude plnit pro přerovský klub jakousi menší ,,farmu“, se elévci utkali jak v systému hranném na 3+1, tak i 5+1. Do Tovačova zavítají elévci i několikrát během příští sezony.

Dalším destinací, kam přerovská mládež zavítala, byl Mohel Cup. Turnaje spojeného pro mladší a starší žáky se zúčastnila mládež Olomouce, Mohelnice a Přerova. Turnaj ovládli naši starší žáci, mladší žáci skončili na místě předposledním.

Další přátelský turnaj odehráli mladší žáci, kteří se na turnaji 4 týmů v Bystřici pod Hostýnem utkali s mladeží Bulldogs Brno, Zlín Lions a Vítkovic. Jednalo se již o druhé střetnutí těchto týmů, jelikož první setkání proběhlo již v dubnu ve Vítkovicích. Tento prestižní přátelský turnaj se odehrál stejně jako v Ostravě bez tabulky, všechny týmy se mezi sebou utkali ve dvou zápasech. Tato spolupráce bude určitě mezi týmy pokračovat i v příští sezoně.

Třetí turnaj, kam odcestovala přerovská mládež, byl v Kostelci na Hané. Zde odcestoval tým složený ze starších žáků a dorostenců, kteří v konkurenci týmů z Droždína, Prostějova a Uničova obsadili druhé místo.

Vyvrcholením celé přípravy v rámci neligových turnajů či zápasů byl Ostrava Cup. Zde odcestovala šestice týmů z Přerova a to přípravka, elévové, mladší a starší žáci, starší žákyně a dorostenky. Velkým překvapením na turnaji byli určitě starší žáci, kteří se přes dvě vyhraná utkání v play-offu po nájezdech dostali až do TOP 8. Nezklamala ani přípravka, která ve skupině odehrála hned tři vyrovnaná utkání, která skončila dvakrát prohrou o gól a remízou. V play-offu vypadli s budoucím vítězem z Košic. Elévové překvapili a po třetím místu ve skupině vyřadili ambiciózní tým z Moravan. Za to mladší žáci po vítězství ve skupině nezvládli souboj s Bratislavou a s turnajem se loučili hned po prvním vyřazovacím boji.

Výsledky:

Přípravka – 3. místo ve skupině, vypadla v osmifinále
Elévové – 3. místo ve skupině, vypadli v osmifinále
Mladší žáci – 1. místo ve skupině, vypadli v 16-tifinále
Starší žáci – 3. místo ve skupině, vypadli ve čtvrtfinále
Starší žákyně – 5.místo ve skupině, vypadli v osmifinále
Dorostenky – 4.místo ve skupině, vypadli v 16-tifinále

Zakončení celé neligové sezony se konalo v Přerově a to na prvním ročníku turnaje elévů - O pohár města Přerova. Turnaje se zúčastnily týmy z Holešova, Zlína, Prostějova, Tovačova a Přerova. Premiérovým vítězem se stalo mužstvo Holešova, které ve vyrovnaném finále porazilo mladší žákyně Přerova. Třetí skončily lvíčata ze Zlína. Zde patří velké poděkování trenérům Pavlovi Vránovi a Jitce Stokláskové, kteří si vzali turnaj na starost a udělali všem přítomným dětem a rodičům pěknou tečku za sezónou.

,,Na závěr chci poděkovat Všem hráčům, rodičům i trenérům za uplynulou sezonu, která byla pro všechny z nás dalším přínosem do budoucna. Poprvé v historii jsme se prezentovali s kompletním mužskou i dívčí strukturou. Byla to síla, ale stálo to za to. Určitě je potřeba ještě hodně věcí vylepšit, ať už na hřišti či mimo něj. Teď máme před sebou dva měsíce volna pro nabrání nových sil do nadcházející sezony. Tímto přeji Všem krásné a pohodové letní prázdniny, které stejně jako každý rok utečou jako voda. Za necelé dva měsíce se potkáme na kempu a začneme opět MAKAT!,,

Autor článku: Pavel Ceh

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!