Mladší žáci a elévové si zahráli turnaj ve švédském stylu

V sobotu 16. dubna odcestovala skupinka mladších žáků a elévů na turnaj, který nesl název „Švédsko v Mohelnici“. Turnaj byl výjimečný snad ve všech směrech a ani sám nevím, čím začít ...

Turnaj se odehrál tak, že počítačová aplikace namíchala a rozdělila všechny hráče do pěti týmů. Každý tým si zvolil svého kapitána a název týmu. Poté se hrálo 2x 12 minut hrubého času bez rozhodčích nebo trenérů. Rozhodčím byl totiž na hřišti každý hráč a pokud udělal nějaký faul, tak se sám přiznal a přenechal míček soupeři. Švédské stoly

Po každém odehraném zápase se hráči odklidili do zasedací místnosti, kde na ně čekaly švédské stoly. Pro hráče, kteří zrovna nehráli, byla nachystaná opičí dráha, na které se mohli děti vyblbnout. Dráhu také měli na čas, který si mohli několikrát opravit.

Na závěr turnaje si hráči zkusili nájezd na každého z přítomných brankářů a potom následoval společný strečink. Celý turnaj proběhl v pozitivní atmosféře, nikdo na děti nekřičel, neovládal je jako svou oblíbenou postavu na herní konzoli a ani nic nekreslil na taktickou tabuli.

Velké díky patří Honzovi Linhartovi, který přišel s touto myšlenkou a celý turnaj zrealizoval. Poděkovat bych taky chtěl rodičům, které zajistili občerstvení a poté sledovali své ratolesti na hřišti.

Hromadná fotka

Autor článku: Daniel Šmehlík

 

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!