Mladší žáci nepoznali o víkendu hořkost porážky

V uplynulém víkendu se odehrály další dva turnaje olomoucké ligy mladších žáků. První turnaj proběhl v sobotu na domácí hale Spartak. V neděli se podobná sestava vydala do Lipníku. Sobotní turnaj byl s ohledem na soupeře kvalitnější, kluci se utkali s Olomoucí, Šternberkem, Prostějovem a Šumperkem. Nedělními soupeři byli Prostějov, Lipník, Hranice a Lutín. 

Sobotní turnaj byl určitě zajímavější než ten nedělní. Téměř každý zápas byl vyrovnanou partií. Kluci na úvod porazili Olomouc, poté odehráli asi jeden z nejlepších vzájemných zápasů se Šternberkem, kde ke konci zápasu přišli o dvoubrankové vedení, čímž se museli uspokojit s remízou. S Prostějovem hráli kluci sice více na míčku, soupeř ale opět trestal z brejkových situací. Takže opět remíza. Poslední zápas se Šumperkem byl spíše honem na šumperskou individualitu Jarmara, který naší obrannou tvrz chvílemi motal jak špínu v kýblu. Kluci alespoň oproti obranné fázi ukázali větší sílu v útoku a zvítězili o jednu branku.

Sestava: Dulovec R., Eliáš - Coufal, Hanák, Pospíšilík Š., Vrána, Antoniazi, Kowalik, Roháč, Pospíšilík J., Hrabčík, Dulovec T.

Nedělní zápasy nebyli oproti sobotě až tak vyrovnané. Kluci prošli turnajem vcelku bez obtíží. Na úvod porazili Prostějov o pět branek. Poté se zúčastnili bouřlivého a hlučného zápasu s Lipníkem, který porazili o čtyři branky. Třetí zápas s Hranicemi, to byl brankostroj v podaní přerovského výběru, který porazil svého soupeře o devět branek. V posledním klání s Lutínem, který předvedl sympatický bojovný výkon, museli kluci dvakrát dotahovat. Nakonec v přestřelce zvítězili 7:6. 

Sestava: Dulovec R., Eliáš - Coufal, Vrána, Bittner, Matura, Antoniazi, Kapustka, Roháč, Oulehla, Kowalik, Děrda, Dulovec T.

Všem rodičům děkujeme za podporu v hledišti. Hráčům patří poděkování za vzornou reprezentaci. 

Autor článku: Pavel Ceh

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!