Mladší žáci odehráli kvalitně obsazený turnaj ve Šternberku

V neděli 21. října se tým Predátorů vydal sbírat další zkušenosti a to na turnaj do Šternberku. Podle soupeřů se jednalo o jeden z nejkvalitněji obsazených turnajů, na který jsme za poslední roky odcestovali. Na turnaji jsme se postupně utkali se Šternberkem, Olomoucí, Náklem a Šumperkem.

Na turnaj jsme odcestovali ve třech kompletních lajnách, s pětici elévů a se dvěma brankáři, se kterými jsme nevkročili do turnaje úplně tou pravou nohou. Ospalý začátek a lekce z produktivity od Šternberku nám v prvním poločase vzala pomyšlení na vítězství. Na vyhoření v prvním poločase jsme reagovali tak, že jsme do druhého poločasu vstoupili od nuly a hráli nový zápas, který jsme už vyhráli. Ale furt to nebyla žádná sláva.

S Olomoucí se opakovala písnička z prvního zápasu. Hororový první poločas, na který jsme ve druhém poločase zareagovali sice lepší herním projevem, avšak Olomouc řešila výborně brejkové situace. Navíc se naši kluci s míčkem furt mazlili, jak s plyšákem v peřinách, takže nám chyběla rychlost na přihrávce, s čímž souvisí hromada ztracených míčků z osobních soubojů a hlavně v rozehrávce na vlastní polovině. Kvůli našemu ,,mazlení" jsme se nedokázali v úvodních dvou zápasech smysluplně rozehrát míček z naší poloviny. Dobrá zkušenost do dalšího vývoje.

Možná je dobře, že jsme ve třetím zápase narazili na slabšího soupeře. Náklo hraje prvním rokem ve florbalových soutěžích, takže zkušenosti právě jejich kluci sbírají. Naši kluci si poskládali lajny podle sebe, nastříleli spoustu branek, čímž se trochu uvolnila atmosféra do posledního atraktivního zápasu se Šumperkem.

Do tohoto zápasu jsme vkročili, jako uragán. Třibrankový náskok, aktivita bez míčku, aktivita s míčkem, asi tak nějak by to mohlo vypadat. Na druhou stranu, na straně Šumperka dvě individuality, které vyhravají zápasy, čímž vzpomínáme na časy okolo Jonáše Kolomazníka, které zařidily snad všechny branky Šumperku. Bohužel, v tomto zápase se nám nepodařilo vyhrát, pouze remizovat, ale pocit ze zápasu byl, jak na vlně radosti z vítězství( a to jsme mohli ještě kvůli jednomu lidského faktoru a vymyšlené pohádce ,,O děravém míčku" v  jednu vteřinu vyhrát i prohrát v posledních vteřinách zápasu. Ano, i takový je život na Animal Planet).

 

Výsledky:

FBC Přerov - FBC Šternberk  3:8
FBC Přerov - FBS Olomouc - 0:6
FBC Přerov - Náklo  9:1
FBC Přerov - FBC Asper Šumperk 5:5

Autor článku: Pavel Ceh

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!