Mladší žáci brali opět čtvrté místo

V sobotu 23. 1. odcestovala skupina mladších žáků do nedalekého Šternberku, kde na velice vyrovnaném turnaji obsadili čtvrtou příčku. Doufáme, že se kluci z posledních dvou turnajů poučí a do příštího už nastoupí hladový po prvním místě.

FBC Spartak Přerov vs. FBC Asper Šumperk – 5:2 Turnaj mladších žáků ve Šternberku(3:1, 2:1)

V prvním zápase nastoupili kluci proti Šumperku. V úvodu svého prvního utkání na turnaji hráli standartní spící florbal. Po prvním projektilu, který proletěl za zády šumperského brankáře se kluci konečně probrali. Ve zbývajících minutách hry měli už přerovští navrch a tři body brali zaslouženě. Šumperk se ve finále umístil na druhé příčce turnaje.

FBC Spartak Přerov vs. Tempish FBS Olomouc Stars – 2:3 (1:2, 1:1)

Druhý zápas se kluci střetli proti Stars z Olomouce. Oba celky hráli velice pěkný a vyrovnaný florbal, ovšem maličko navrch měl soupeř z Olomouce. Kluci bojovali až do konce, kdy v poslední minutě padli dvě branky. První padla do přerovské svatyně a druhá při hře 6 na 5 do branky Olomouce. Zápas skončil 3:2 pro Olomouc.

FBC Spartak Přerov vs. Fbc Šternberk – 1:1 (0:1, 1:0)

Třetí zápas byl snad jeden z nejsmolnějších, který kdy mladší žáci zažili. Na střeleckou listinu se jako první zapsal Šternberk, ovšem poté měli ze hry více převážně přerovští. Za celý zápas zvonilo bezmála pět tyček a tři snižovače. Dle mého názoru by Přerov se špetkou štěstí vyhrál alespoň o tři branky. Po finální siréně si ovšem oba celky připsali do tabulky jeden bod.

FBC Spartak Přerov vs. FBC FatPipe Mohelnice – 1:3 (1:1, 0:2)

Poslední zápas se přerovští střetli s celkem z Mohelnice, se kterou v úvodu drželi krok. Ve druhém dějství už síly docházeli a Mohelnice měla více ze hry. Přerov dělal kritické chyby v obraně, čehož soupeř neváhal využít. Mohelnice zaslouženě bere všechny body.

Turnaj mladších žáků ve Šternberku

Sestava: Patrik Antoniazi (G, EL), Marek Večerka, Michal Hrabica, Adam Pospíšilík, Maxim Šefčík, Lukáš Zvěřina, David Změškal, Matěj Porvol, Adam Procházka, Adam Vlček, Jaroslav Štěpán, Tomáš Valčuha a Jonáš Pavliš (EL).

Autor článku: Daniel Šmehlík