Mladší žáci opět na bedně

Sobotní mikulášská sobota znamenala pro soupisku mladších žáků další ligový turnaj, tentokrát v nedaleké Olomouci, kde na ně čekala opět další čtveřice týmů. Konečně jim byl přán i los, jelikož si premiérově v letošní sezoně zahráli s Uničovem a olomouckými Rangers a Stars. I přes to, že kluci poprvé v sezoně prohráli, byl jejich výkon až na pár hluchých míst přesvědčivý.

V prvním klání čekal na Spartak známý soupeř z předchozích třech turnajů – přerovsko-hranický Teiwaz. Jak už bývá zvykem, Spartak se na turnajích rozjíždí vždy pomalu, což si přítomní diváci mohli všimnout i v tomto zápase. Kluci sice tento zápas vyhráli 6:0, ale měli štěstí, že ze začátku nenarazili na lepší tým, což by pro ně mohlo znamenat větší komplikace.

Na druhý zápas se kluci moc těšili, jelikož se utkali s olomouckými Stars. Jednalo se o vyrovnaný ,,match“ s šancemi na obou stranách. Výborný výkon předvedl náš ,,žabák“ v brance Martin Konupčík, který i ve svém druhém zápase na turnaji neobdržel branku. Zápas patřil k těm nejlepším na turnaji, ze kterého si převážně nováčci v kategorii mladších žáků odnesli nové zkušenosti. Konečný výsledek 2:0.

Třetí zápas proti olomoucké ,,rezervě“ měl jednoznačný průběh. Kluci soupeře prakticky k ničemu nepustili a jednoznačně zvítězili 6:2. Další zápas, ve kterém trenéři využili své oblíbené vlastnosti, kdy si lajny sami od sebe určili, jaké pravidlo na hřišti budou praktikovat. Střelba z první, dvě přihrávky atd. Kdyby nebylo pravidel, byl by možná výsledek pro Olomouc ještě více krutý.

Poslední zápas představoval boj o první místo a to s Uničovem. Kluci však zaspali začátek podobně jako trenér Ceh ranní sraz na turnaj. Během úvodních třech minut inkasovali hned tři branky, což byla pro Spartak v letošní sezoně novinka. Takovou situaci zažili letos poprvé. Kluci se však nevzdali a s obrovitým celkem, který by mohl s přehledem nastoupit i v kategorii starších žáků, srdnatě bojovali. Konečný výsledek 4:1 pro Uničov je dosti krutý a neodpovídá předvedené hře obou týmů. Zápas rozhodl hlavně zaspaný úvod utkání. I tak to byl s Uničovem skvělý fair-play zápas. Abychom se příště alespoň trochu vyrovnali soupeřově výšce, budeme muset povolat našeho mladšího žáka ze starších žáků Jonáše Kolomazníka =D

Kluci tak na svém čtvrtém turnaji v sezoně poznali poprvé hořkost porážky, hlavu si však z toho vůbec nedělali a s radostí a pusou plnou kokin odcestovali domů. Další turnaj odehrají až v roce 2016.

Sestava: Konupčík – Pospíšilík, Valčuha, Sova, Večerka, Šamořil, Šefčík, Hrabica, Vlček, Váhala, Porvol, Procházka, Slaměník, Zdráhal, Zmeškal, Gavaller, Běťák,

Autor článku: Pavel Ceh

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!