Mladší žáci po dvou letech bez medaile

V sobotu 9. Ledna přivítali mladší žáci rok 2016 sice Novoročním turnajem pro děti a jejich rodiče v Přerově, avšak na ligové úrovni je čekal turnaj v Prostějově. Tým odcestoval v počtu 17+1 ve velké nepohodě, což pro ně znamenalo umístění až na čtvrté příčce, na které se umístili naposledy před dvěma roky.

V prvním zápase s Prostějovem se v úvodní polovině kluci hodně hledali. Zabrali až ve druhé polovině, kde vstřelili domácím sedm branek a ovládli zápas poměrem 8:0. Avšak hra žádná sláva.

Druhý zápas proti Šternberku měl sice grády, ale byl bohatý na hrubky hráčů, které naprosto bušily do očí všech přítomných v hale. Zápas byl vyrovnaný, mohly zvítězit oba celky. Štěstí, kterému napomohl parádní ,,námaz“ jednoho z přerovských hráčů se přiklonilo ke šternberské střídačce, která ještě přidala ke konci branku do prázdné klece Spartaku. Škoda pěti trefených snižovačů, příště musí kluci mířit o pár centimetrů níže. Tak i tak, máme na čem zapracovat. Konečný výsledek 4:2 pro Šternberk.

V třetím dějství s olomouckými Rangers zaskočili trenéři obou střídaček všechny přítomné diváky v hale, jelikož po vzájemné domluvě sledovali společně své svěřence pouze z tribuny. Musíme vyzdvihnout oba týmy, jelikož zápasu nechyběl náboj a hlavně, hráči se museli sami od sebe na hřišti střídat, povzbuzovat či využívat oddechového času. Zápas ovládl nakonec Spartak v poměru 5:4. Nutno pochválit soupeře za jeho hru a to i v dalším zápase, ve kterém opět bez trenéra porazil favorizovaný Šternberk 2:0, čímž pěkně zahýbali s tabulkou.

Čtvrtý zápas proti Lutínu byl, jak souboj Davida s Goliášem. Trpasličí Spartak proti urostlým starším žačkám soupeře. Výška a síla soupeře převážně v osobních soubojích byla znatelně znát, ale to není úplně důvod prohry. Kluci si mysleli, že se zápas s ,,bábovkami“ z Lutínu vyhraje sám a tak si bojovnost nechali v šatně. Zápas byl však pro kluky i trenéry novou zkušeností, Lutín odehrál skvělý zápas a dovolím si říct, že na takto zamotaném turnaji (myšleno tabulkově) zasloužené zvítězil. Zápas hrůzy. Konečné skóre 5:2 pro Lutín.

I když kluci dvakrát vyhráli, brali až konečné čtvrté místo. Přístě se snad ukážou v lepší světle.

Sestava: Antoniazi – Štěpán, Šefčík, Porvol, Sova, Večerka, Hrabica, Pospíšilík, Váhala, Šamořil, Valčuha, Procházka, Cech, Zvěřina, Zmeškal, Zdráhal, Sochůrek, Vlček

Autor článku: Pavel Ceh
 

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!