Mladší žáci protáhli šňůru neporazitelnosti!

Další hrací víkend mladších žáků Spartaku, kteří se v letošní sezoně představili na dalším turnaji a zároveň již podruhé na domácí palubovce, se nesl v hromadném smutku, který bude přepisovat dějiny a zároveň i budoucí učebnice dějepisu a to kvůli hrozné tragédii ve Francii. Zároveň byl tento víkend zapsán tučným písmem do dějin českého sportu, neboť naše české tenistky zvítězily již počtvrté za posledních pět let ve Fed Cupu. Pozitivní výsledek měl i turnaj našich kluků, kteří si poradili se všemi soupeři, ovládli celý turnaj a prodloužili sérii neporazitelnosti na 11 zápasů. O výsledky ale až tak nejde. Jde o to, jakým způsobem se kluci v jednotlivých zápasech prezentovali. Pokud bychom jim měli udělit školní známku, bylo by to pro učitele florbalu velmi těžké, neboť výkon hráčů byl v každém zápase naprosto odlišný.

Turnaj mladších žáků v Přerově

V prvním zápase se Přerov opět utkal s Teiwazem Hranice, který byl poskládán z lepších a zkušenějších hráčů Hranic, Přerova a možná i Lipníku. Jak už bývá zvykem, kluci nepřekvapili a úvodní třetinu se ještě viděli doma v teplíčku v peřinách. I když po první půli vypadal zápas na drama (3:2 pro Přerov), do druhé části se už kluci ušatí probudili a nasázeli soupeři devět branek. Konečný výsledek 12:3.

Druhý zápas a opět Teiwaz. Tentokrát se jednalo o Teiwaz Přerov, který byl poskládaný z méně zkušenějších a mladších dětí z Hranic, Přerova a možná i Lipníku. Zápas byl rozhodnut již v první půli, kterou Spartak Přerov ovládl 8:0. Od druhé části až do konce turnaje jsme jako trenéři nasadili hráčům pravidla. Někdo musel dávat branky po střele z první, někdo po třech či dvou přihrávkách. Pravidla měla za výsledek více týmovou kombinační hru. Konečný výsledek 14:2.

Třetí zápas byl předčasným bojem o první místo a to s týmem z Lipníku, se kterým stojí zápasy vždy za to. Zápas měl naprosto odlišné tempo oproti předchozím utkáním, šance byly k vidění na obou stranách, což probudilo i přítomné rodiče a fandy na tribunách, kteří si zápas dosyta užívali. Hodně bojovné utkání obou týmů nakonec skončilo lépe pro přerovský tým, který zvítězil 4:2. Minulé střetnutí obou týmů skončilo  4:4, jednalo se o hodně vyrovnané utkání, ve kterém mohly zvítězit obě strany. V tomto utkání jsme ale měli tentokrát více navrch a zaslouženě jsme zvítězili a těšíme se na další vzájemný zápas.

Poslední utkání proti Droždínu bylo asi nejhorším utkáním dne. I přes výhru  byla k vidění hromada individuálních chyb, hráčům chyběl náboj, chuť a hlavně jednoduchost. I přes nepřítomnost těchto vlastností jsme zvítězili 5:1.

Díky tomu, že kluci všechny zápasy vyhráli, jsme se umístili na prvním místě a zůstali zatím v této sezoně nadále neporaženi. Co se týká výkonu, je to jako přesýpací hodiny. Hráči se hodně přízpůsobují hře soupeře a podle toho pak vypadá taktéž tempo a zápal do zápasu. Do dalších zápasů potrénujeme, zároveň nám na konci listopadu přijede opět Rosťa Kohút, který nám opět předá nové zkušenosti na čem například zapracovat, aby byl výkon u kluků ještě lepší.

Za zmínku stojí, že se na domácím turnaji představilo hned 20 hráčů do pole a brankáři. I když týmu chyběli hned dva hráči ze základní sestavy, nebyla jejich nepřítomnost téměř vůbec znát. Děkujeme i Všem přítomným rodinným příslušníkům za jejich účast a pozitivní povzbuzování.

Sestava: Konupčík, Antoniazi – Sova, Porvol Pospíšilík, Hrabica, Šefčík, Valčuha, Zdráhal, Procházka, Váhala, Slaměník, Štěpán, Zmeškal, Zvěřina, Cech, Gavaller, Valášek, Běťák, Pavliš J., Sochůrek, Koutný

Autor článku: Pavel Ceh
 

Diskusní téma: Mladší žáci protáhli šňůru neporazitelnosti!

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!