Mladší žáci zabrali

MAKEJ! Na tomto slovíčku je v poslední době zaměřen nejen tréninkový proces, ale také zápasy mladších žáků Spartaku, kteří po dvou hororových představeních,  kde se nepotkali zrovna s výbornou ,,fazonou“ prezentovali o tomto víkendu ve Velké Bystřici, kde se postupně utkali s Droždínem, Lipníkem, Prostějovem a přerovsko-hranickým Teiwazem. Změna tréninkové náplně žáků, která je zaměřena převážně po fyzické stránce byla znát. Ze strany kluků byla oproti minulým výkonům vidět větší bojovnost, kterou hráči doplnili svoji kreativitou. Kluci všechny zápasy až na pár hluchých míst zvládli bravurně a z Bystřice si odvezli první místo.

V prvním zápase se Spartak utkal s pořádajícím Droždínem, který nastoupil s hodně mladým týmem, který tvořili hned čtyři elévci. Zápas, ve kterém se hráči měli rozehrát na další zápas proti Lipníku museli zvládnout kluci bez svých trenérů, kteří se opět přidali na tribunu k velice početnému ,,kotli“ rodičů. Kluci i tak zápas zvládli vcelku dobře a vyhráli 7:1.

Druhý zápas proti Lipníku byl už s přítomností trenérů, avšak nic se nezměnilo. Kluci pokračovali v bojovnosti a s jistým Antoniazim v brance si dokráčeli k výhře 4:1.

Třetí dějství – Prostějov. Spartak prohrává 0:2, i tak se nezaleká a otáčí zápas na 6:2. Do druhé půlky vstupují s pravidlem přihraj a běž a s pravidlem střelby z první, což je trošku omezuje v zakončení a i přes to, že inkasují tři branky , vítězí 8:5 + zraněn Sova.

Poslední zápas bez ,,Soviče" proti směsce přerovsko-hranických hráčů a trenérů, který táhl především hráč s číslem 18, jenž na turnaji zařídil snad veškeré góly svého týmu, byl v první půlce ze strany Spartaku prezentován ve formě hororu a s konečným skórem 1:1. Do druhé části byli kluci namotivovaní vyhrát a svoji kreativitou nedali soupeři šanci a po vítězství 6:1 si došli na stupínek nejvyšší.

Po dvou hororech v Prostějově a Šternberku přišel turnaj se sladkým koncem. Oproti minulým turnajům bylo vidět zlepšení po stránce fyzické, ale také vyšší sebevědomí hráčů. Kluci si na hřišti více věřili a hlavní zpětná vazba z turnaje je ta, že zápasy nestáli pouze na jedné lajně, ale na celém týmu složeného z 16 hráčů a 2 brankářů. Jak brankář Antoniazi, tak Konupčík odchytali skvělé zápasy.

Pokud si kdokoliv z hráčů přečetl tento článek, tak mu dávám radu – MAKEJ! :)

Sestava: Antoniazi, Konupčík – Šefčík, Večerka, Porvol, Zmeškal, Šamořil, Hrabica, Valčuha, Pospíšilík, Pavliš J., Procházka, Běťák, Valášek, Zdráhal, Zvěřina, Sova, Gavaller

Autor článku: Pavel Ceh

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!