Mladší žáci zakončili sezónu v Uničově a vezou si vydřené první místo!

V sobotu 25. 4. odcestovali mladší žáci na turnaj do Uničova, kde zakončili svou sezónu a po čtveřici vyrovnaných utkání získávají další první místo! Nové zkušenosti zde získali i dva nováčci – Alex Suchánek a Matouš Bartoš.

V prvním zápase nastoupili kluci proti Šumperku. Kluci se dlouho trápili v koncovce a hlavní problém bylo podcenění soupeře. Jako první se gólově radovali soupeři, kteří si svůj jednobrankový náskok udrželi do konce první poloviny. V druhé polovině se už přerovští vzpamatovali a začali na hřišti pořádně makat. Srovnat nepříznivý stav se podařilo Kolomazníkovi, kterému se důrazem před brankou podařilo prosadit. Netrvalo dlouho a podařilo se prosadit také Večerkovi, který se dokázal šikovně dostat přes šumperské obry a trefit volný prostor – 2:1. Uklidnit situaci se podařilo Kolomazníkovi, který se prosadil dvě minuty před koncem utkání a zvyšuje na 3:1. Šumperští svěřenci se nenechali odradit a makali až do konce. Nakonec se jím podařilo prosadit na 3:2, což už se ale podařilo hráčům Přerova ubránit.

Druhé utkání proti Lipníku byl opravdový boj. Přerov opět zaspal začátek a v první polovině se podařilo vstřelit branku pouze Lipníku. Kluky tlačil čas a věděli, že pokud na hřišti nezačnou makat na plno, tak se budou muset spokojit s porážkou. Hned v úvodu druhé části se za špatné střídání vylučovalo a Lipník měl možnost navýšit své vedení. To se ovšem nepodařilo díky skvěle chytajícímu brankáři Přerova. Po nájezdu se přerovští usadili v útočném pásmu a z pořádného „papiňáku“ se podařilo prosadit Kolomazníkovi, který musel natřikrát dorážet. Další nájezd pro Lipník, přerovský strážce opět chytá. Po chvíli se mince obrací a šanci dostává i Přerov. Trestného střílení za Přerov se ujal Kolomazník, který svým blafákem na backhand minul odkrytou klec. Po vhazování se před bránou prosazuje Kolomazník, který byl podražen a rozhodčí nařizuje pouze volný úder. Přerov si bere oddechový čas a trenér dal pokyny k provedení „standartky“. Přerov rozehrává a Pavliš se trefuje – 2:1. Dvě minuty před koncem zápasu se bohužel hráči Přerova špatně domluvili na postavení zdi a Lipníku se podařilo stav srovnat. Těsně před koncem zápasu bylo nařízeno další trestné střílení, které odehrál Večerka. Ten nic nevymýšlel a vystřelil pouze do postaveného brankáře. Zápas skončil vyrovnaně 2:2.
Ve třetím zápase se Spartak postavil proti Uničovu. Uničov byl na turnaji nejtěžší soupeř, na což trenér hráče psychicky připravil. Do zápasu vstoupil Přerov jako válec a ovládl celý zápas. Spartak šel brzo do vedení po Večerkově akci. Následně se podařilo prosadit také Pavlišovi, který zvýšil náskok na 2:0. Uničov se vzepřel a stáhl hru pouze na dvě „lajny“. Podařilo se jím snížit na 2:1. Do konce první poloviny se podařilo ještě prosadit dvakrát Kolomazníkovi a jednou týmu z Uničova. Do druhé poloviny se šlo s vedením o dvě branky. Přerovští se nikam nehrnuly a hrály spíše defenzivně. Uničov se snažil hodně nahazovat míčky na bránu a vytvořit si tak nějakou šanci. Ke konci zápasu se do brejku dostává Kolomazník, kterému se povedlo završit hattrick! Uničov ještě dostal šanci snížit skóre pomocí trestného střílení, které Lanča s přehledem vychytal. Utkání skončilo 5:2 pro Přerov.
Poslední utkání bylo derby s Prostějovem. První polovinu góly nepadaly, ale Přerov měl navrch od začátku utkání. Ani trestné střílení nepomohlo Prostějovu k vedení. O první branku se postaral Kolomazník, kterému ovšem nebyla uznána z důvodu postavení hráče v brankovišti, a tak se na „oficiální“ gól muselo ještě chvíli počkat. Přerov hrál celý zápas s jistotou a klidem. První uznaný gól se podařilo vstřelit Večerkovi, který střílel na bližší tyčku a trefil se! Další gól padl o chvíli později. Porvol se „urval“ do brejku a vymetl horní růžek – 2:0. Prostějovu se podařilo snížit na 2:1, když před bránou vnikl chaos a kluci si špatně rozebrali hráče. Minutu před koncem zápasu hrál Prostějov „powerplay“ a toho se podařilo využít pouze Přerovu, kde se prosadil Kolomazník. Zápas skončil 3:1 pro Přerov.

Branky a nahrávky: Kolomazník 7 + 1, Večerka 3 + 1, Pavliš T. 2 + 2, Porvol 1 + 1, Možíš 0 + 1, Suchánek 0 + 1, Stašek 0 + 1

FBC Spartak Přerov vs. FbC Asper Šumperk – 3:2 (0:1, 3:1)
FBC Spartak Přerov vs. FBC Lipník – 2:2 (0:1, 2:1)
FBC Spartak Přerov vs. FBC ZŠ Uničov – 5:2 (4:2, 1:0)
FBC Spartak Přerov vs. SK K2 Sportcentrum Prostějov – 3:1 (0:0, 3:1)
 

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!