Mladším žákyním a elévkyním končí jejich sezony

Mladší žákyně a elévkyně odehrály o víkendu své ligové turnaje. Florbalové dovednosti všech holek jsou lepší a lepší, dokazují to i poslední odehrané turnaje, když elévky tento víkend vyhrály svůj turnaj ve Vítkovicích. Mladším žákyním se zase povedlo obsadit stupínek na bedně před pár týdny v Ostravě, kde tak překvapily mnohé přihlížející.

Tento článek bude takovým shrnutím sezony obou kategorií, jelikož se jedná o první a nejspíše i poslední článek těchto kategorií v sezoně. Pojďme se tedy podívat na to, jak se holkám dařilo!


Na začátku nás bylo přibližně 15, postupem času začaly chodit nové tváře a na pondělním tréninku tento týden se nás sešlo už 26. To si myslím, že je dosti slušné a můžeme být jenom rádi, že je o tento sport velký zájem nejen mezi chlapci.

 

Některá děvčata neuměla ze začátku téměř držet florbalku, avšak se svou vůlí a odhodláním se zlepšit můžeme dnes vidět, jak jsou tréninky a zápasy hrané ve slušném tempu a hlavně nás těší, že se kolektiv nedělí na dva nebo více celků. Holky se baví všechny se všemi a to je také jeden z důvodů neustálého zlepšování se. Učíme se všestrannosti, tréninky prokládáme různými hrami a dokonce i gymnastikou, velkým přínosem je trenérská posila Olda Pec, který je každé pondělí připraven předat holkám jen to nejdůležitější.


Mladší žákyně mají odehrát ještě jeden turnaj, ale odměnou jim může být možnost trénovat a jezdit na turnaje s mladšími žáky. Již tento víkend pomohla trojice žákyň mladším žákům Panterům ke 2. místu na turnaji ve Velké Bystřici. Elévkyně mají tento pátek možnost doprovázet reprezentantky florbalových velmocí na mezinárodním turnaji Euro Floorball Tour 2017 v Olomouci, kde si mezi třetinami zahrají i svá utkání a předvedou se nejen před zraky diváků na tribuně, ale i všem, kteří budou mít v tu dobu zapnutou televizi na programu ČT Sport!
 

 

Autor článku: Martin Filka

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!