Mladý A-tým slaví první výhru nad Uničovem. S Šumperkem posbíral zkušenosti

Mužské Áčko se v letošní sezoně vydalo poprvé na půdu soupeřů. V prvním hracím dni se vydal do Uničova. V neděli naopak vyrazil k delšímu výletu a to do Šumperku. Oba zápasy se od sebe hodně lišily. Promíchali se taktéž sestavy, což možná mělo taky menší vliv na nedělní utkání.

FBC ZŠ UNIČOV  - FBC MSEM PŘEROV  1:3

Střely na branku: 14:19
Vyloučení: 2:1
Využití přesilovek: 0:0
Hráč utkání Přerov: Ondřej Kowalik

Zápas, kde na obou stranách došlo ke generační obměně, nabídl vyrovnananou partii až do poslední třetiny. Z Uničovem jsme z posledních 4 utkání pouze jednou vyhráli a tak jsme šli do zápasu naplno soustředěni. Z naší strany jsme zvládli více první a třetí část zápasu, kde jsme hráli více na míčku, avšak nedokazáli tuto výhodu proměnit v naší početnější radost ze vstřelených gólů. Druhá třetina nám moc nevyšla. Chtěli jsme zde navázat úvodní pasáž hry. Uničov přidal na důrazu, což dělalo naší rozehrávce problémy. Po dvou třetinách svítilo na tabuli pravdy skóre 1:1, kdy se z našeho týmu prosadil po pohledné akci Budník. Ve třetím dějství došlo už i na přesilovky, které sice nebyly na obou stranách využity, ale dopomohly k většímu prostoru na hřišti, kdy při hře 4 na 4 se v brejkové situaci prosadil junior Kowalik, který hned následně ve svém dalším střídáním rozhodl o zápase opět po útěku z levé strany. Po delší době méně práce Zdeňka Rašku v naší brance a těsné vítězství 3:1.

Sestava: Raška Z., Ceh - Dvořák, Spáčil, Filka, Jungling, Vlček, Kowalik, Mokroš, Borges, Hnila, Kubalík, Budník, Brauner, Kavka

FBC ASPER ŠUMPERK - FBC MSEM PŘEROV 2:10

Střely na branku: 29:14
Vyloučení: 1:3
Využití přesilovek: 3:0
Hráč utkání Přerov: Zdeněk Raška

I když už od pohledu na skóre to vypadá, že se jednalo o jednoznačnou partii, která vyzněla pro domácí Šumperk, tak jsme první dvě třetiny s favoritem na postup drželi kontakt. Oproti sobotě vypadli ze sestavy hned 4 hráči a místo třech útočných lajn, jsme odcestovali v počtu 10+2. Šumperk byl po celý zápas více na míčku. Naše ,,mládež" hrála ale výborně do obrany, když k tomu ještě připočítáme Rašku v zádech, tak se Šumperk po dvě třetiny s námi natrápil. Ve druhé třetině jsme mohli Šumperk zaskočit, když jsem zahodili několik střeleckých příležitostí. Ve třetí třetině nám s ohledem na průběh zápasu a početnou sestavu došly zaprvé fyzické síly, kdy jsme hodně sil vynaložili do obrany, či i psychické síly, s ohledem na kluky, co měli zařízení u pusy, kterým se zápas moc nevyvedl. Na tohle se však nebudeme vymlouvat. Šumperk zaslouženě vyhrál. Ze zápasu si bereme pozitivní první dvě třetiny, ve kterých jsme se soupeřem drželi krok, i přes to, že jsme neměli zrovna moc střeleckých šancí.

Sestava: Raška Z., Raška V. - Dvořák, Spáčil, Filka, Vlček, Hnila, Kubalík, Budník, Brauner, Hořecký, Pudil

Z obou zápasů jsme splnili cíl a vybojovali tři body. Nedáváme si do sezony velké cíle s ohledem na mladou krev v týmu. Kluci sbírají zkušenosti, učí se novým věcem, avšak tohle všechno chce trpělivost a čas. Věříme v lepší budoucnost a v tu budeme věřit i v dalších zápasech, které odehrajeme opět na hřištích soupeřů a to ve Frýdku - Místku a Orlové.

Autor článku: Pavel Ceh