Modrobílá přípravka má za sebou zápasový víkend

Poslední zářijový víkend znamenal důležitý florbalový mezník pro naše nejmenší florbalisty a florbalistky, kteří si ráno přivstali a vyrazili ke svým prvním zápasům v nadcházející sezóně, většina ke svým prvním florbalovým zápasům vůbec. Děti si už během zářijových tréninků vytvořili "kamarádské skupinky", podle kterých byly rozděleni do víkendových zápasů.

Sobotní dopoledne ve Šternberku patřilo starším účastníkům kategorie přípravky, kteří budou ve svých zápasech oblékat bílé dresy. Přerovští mladí florbalisté odehráli turnaj s těmito výsledky: FBC ZŠ Uničov Black 0:8, FBŠ Teiwaz Přerov Vikingové 0:13, FBC SECCO Šternberk 4:9 a TEMPISCH FBS Olomouc Lvíčata 7:7.
Spartakovci se zlepšovali zápas od zápasu a vyvrcholením turnaje byla remíza s olomouckými Lvíčaty. Díky tomuto výsledku a lepšímu skóre obsadili přerovští nakonec konečné 4. místo na turnaji a na jejich tvářích se rozzářili první florbalové úsměvy. Pochvalu si zaslouží všech 10 účastníků, v brankovišti si vedl na výbornou Roman Dulovec a tým se mohl opřít především o branky Matěje Kapustky a Dušana Krajčoviče.

Neděle naopak patřila mladším účastníkům přípravky, kteří vyrazili k zápasům do Prostějova. Naši nejmladší budou ve svých zápasech oblékat modré dresy. V turnaji dosáhli těchto výsledků: SK K2 Sportcentrum Prostějov 2:15, FBC TJ Tatran Litovel 2:7, FBC ZŠ Uničov Yellow 1:24 a TEMPISH FBS Olomouc 2:9. Tým postavený kolem Filipa Antoniaziho a Aničky Friesové v brance byl doplněn našimi nejmladšími florbalovými nadějemi, kteří sbírali první cenné florbalové zkušenosti. Na turnaji se nakonec umístili na 5.místě.

Do víkendových zápasů bylo celkem nominováno 25 dětí, ale kvůli nemocem mohlo odcestovat "pouze" 21 dětí. I tak jsme se zařadili mezi týmy s nejpočetnější členskou základnou v soutěži.

Michal Ďopan

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!