Moravian Cup: Starší žáci zlatí, junioři skončili se vztyčenou hlavou ve čtvrtfinále.

Ve dnech 9. – 10. září 2017 odcestovali přerovští florbalisté s kategorií starších žáků a juniorů na Moravian Cup, který se již třetím rokem uskutečnil tradičně v Olomouci. Turnaje se zúčastnily týmy, jak z České republiky, tak i ze Slovenska či Polska.

Starším žáků se velice dařilo, když za celý turnaj nepoznali hořkost porážky, avšak cesta za vítězstvím byla těžká. V základní části se střetli s nedalekým sokem z Prostějova, kterého porazili těsně 2:1. Druhý zápas odehráli proti Olomouci B, se kterým si hravě poradili, 6:2. V posledním utkání se střetli s polským mančaftem – Błyskawica Niechanowo, který porazili 3:0. Ve skupině se tak umístili na prvním místě. Play-off začalo velmi ostře, když nastoupili proti Hodonínu, se kterým remízovali 1:1 a museli rozhodovat nájezdy. Přerovský tým měl však více štěstí, a mohli se tak radovat z výhry 2:1! V semifinále se kluci utkali se slovenskými Gajary, který celý zápas tlačili, avšak se jím nepodařilo vstřelit branku. Soupeřům stačily pouze dva úniky a rázem vedli 2:0. Tento stav setrval až do posledních čtyř minut utkání, kde byl pětiminutovým trestem vyloučen hráč Přerova a v oslabení se jím podařilo vstřelit postupně jeden, dva a nakonec i tři góly. Přerov tak se štěstím postupuje do finále. V posledním utkání, kde šlo o všechno, hrál Přerov velmi zodpovědně. Svou sehraností a organizací hry si poradili s Olomoucí 6:2. Žáci se tak mohli radovat z první příčky.

Juniorům se na bednu dosáhnout nepodařilo, avšak odehráli velmi vyrovnaná utkání, které jim přinesli spoustu zkušeností. První utkání se odehrálo se slovenským Pressburgem, který bohužel pro Přerov končí těsnou porážkou 1:2. Druhé vyrovnané utkání odehrál Přerov proti Frýdku-Místku. Ten skončil remízou 2:2 a přerované si tak připsali jeden bod do tabulky. Další den nastoupili přerovští v play-off proti loňskému vítězi kategorie junioři – MVIL Ostrava. Nervozita se před zápasem v šatně dala krájet, avšak na hřišti vypadali všichni hráči oproti předchozímu dne jako vyměnění. MVIL Ostrava jako favorit turnaje předvedl bojovný výkon, avšak na dobře organizovaný tým z Přerova to nestačilo, a juniorům se tak podařilo postoupit dál. V dalším kole play-off se Přerov střetl s superligovým týmem FBC Ostrava, který patří mezi TOP týmy v celé republice. Tým z Přerova moc dobře věděl, do čeho jde a svou taktikou „beton“ se probojovali až do situace, kdy museli rozhodnout samostatné nájezdy. Ty byly bohužel pro Přerov méně šťastné a junioři na turnaji končí se vztyčenou hlavou po prohře 0:1 s.n.

Autor článku: Daniel Šmehlík

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!