Muži A bojovali, ale na Bulldogs B to nestačilo

Muži A pokračovali v neděli 21. února dalším utkáním na domácí palubovce v Divizi mužů. Soupeřem jim tentokrát byl tým Bulldogs Brno B. Hosté v první vzájemném zápase přehráli Spartak 8:2 a v tomto utkání předvedli skvělou hru plnou pohybu, nasazení a kombinace. Favoritem utkání tak byli hosté, zvláště když spočítáme absence na straně Přerova. Diváci nakonec viděli slušnou podívanou, ve které domácí padli o tři branky.

FBC Spartak MSEM Přerov - Bulldogs Brno B 4:7 (1:3, 2:3, 1:1)

Střely na branku: 18:35
Střelecké pokusy celkem: 38:61
Využité přesilovky: 1/3 - 0/2
Počet diváků: 38
Nejlepší hráči: Ďopan - Koutný

Góly (asistence): Ďopan 2 (Kaďorek 2), Klimecký (Kaďorek), Jurečka (Kaďorek)

Po pár vteřinách hry pláchl obraně Brna Ďopan a domácí se ujali vedení - 1:0. Soupeř ale dostál své pověsti a od úvodu zahájil své aktivní napadání soupeře. Zbytek první třetiny víceméně ovládl. Tvořil si šanci za šancí, ale dlouho předlouho ztroskotával na brankáři Přerova Cehovi. Nejkreativněji si počínala dvojice Koutný - Černoch, která otočila stav utkání. Spartak se do hry dostával jen z brejků a hlavně Klimecký měl na své holi minimáně jeden gól. Na konci třetiny se prosadil ještě brněnský Voltner - 1:3. Trestné střílení, ani přesilovou hru pak domácí nevyužili.

Druhá třetina se dosti podobala té přechozí. Ale přece jen tu byla jedna odlišnost. Přerov se adaptoval na styl Brna a sám zvýšil své nasazení na maximální možnou míru. K vidění tak byl pěkný florbal. Brno bylo zase o něco nebezpečnější, zatápělo obraně Přerova a postupně se dostalo do vedení 6:2. Přerov se přesto nedal, z přesilovky snížil Jurečka po další Kaďorkově přesné asistenci - 3:6.

Ještě tak nebylo všem dnům konec, i když nunto přiznat, že Přerovu dělala aktivita hostí až moc velké problémy. Diváci se však bavili a povzbuzovali své oblíbence. Hattrick zakončil hostující Koutný a asi tím i rozhodl zápas. Domácí dřeli dál a odměnou jim byla alespoň trefa Ďopana. Závěrečná snaha už další gól nepřinesla. Sláva vítězům, čest poraženým.

Sestava: Ceh - Fafílek, Hořecký, Vlček, Dvořák - Ďopan, Kubalík, Kaďorek, Klimecký (Radim), Haliak, Bibr, Jurečka, Veselý

Autor článku: Petr Malina