Muži A doma porazili Hornets Brno

Hosté z Brna se krčí na posledním místě tabulky, ale poslední dva zápasy zvládli a bojují nadále o záchranu. Přerov byl na soupeře ale připraven a úlohu favorita zvládl i díky povedené první třetině, kterou vyhrál 4:0.

FBC MSEM Přerov - Hornets Brno ZŠ Horní 10:5 (4:0, 3:3, 3:2)

Střely na branku: 32:28 (10:8, 12:9, 10:11)
Využití přesilovek: 1/2 - 1/4
Počet diváků: 62
Nejlepší hráči: Kaďorek - Plodík

Góly (asistence): Kaďorek 4 (Koutný 2, Malina), Ševčík 2 (Kaďorek, Malina), Malina (Kaďorek), Jurečka (Borges), Fafílek (Koutný), Koutný (Kaďorek)

Přerovu se vydařil úvod zápasu a brzy vedl 3:0. Ve zbytku utkání domácí hru kontrolovali a drama nedopustili. Sami vstřelili desátý gól z hole Lukáše Kaďorka, který zaznamenal čtyři góly, přidal k nim tři asistence a byl nejlepším hráčem Přerova.

O jednu branku se postaral i útočník Martin Jurečka, který viděl vývoj utkání následovně: "Do zápasu jsme šli s tím, že si to chceme hlavně užít. Soupeře jsme přehrávali a snažili se plnit pokyny, co jsem si řekli v šatně. Až na pár chybiček zvládnuté utkání."

Ke druhému zápasu vůbec za muže A nastoupil Martin Filka: "Jednalo se o moji domácí premiéru, zápas s Olomoucí nepočítám, jelikož jsem nestihl naskočit do hry. Hrozně jsem se těšil na tento zápas, hned od začátku jsme tvořili tempo hry a podařilo se nám dát hned v úvodu nějaké fíky. Většinou jsme soupeře ani nepouštěli k míčku a tak jediné nebezpečí, které nám hrozilo, byly rychlé brejky. Ty ale suverénně likvidoval Pája." Sám Martin zápas pro zranění nedohrál, déle ale chybět nebude: "Ze zápasu jsem musel odstoupit kvůli podezření na zlomený prst, ale je to jen takové větší bebínko. Jsem rád, že to kluci zvládli a bereme 3 body!"

Sestava: Ceh - Malina, Grener, Fafílek, Hořecký, Filka - Kaďorek, Koutný, Ševčík, Hnila, Jurečka, Borges, Budník

Přerov se vyhoupl na sedmou příčku tabulky. Do konce sezóny zbývají odehrát už jen dva zápasy. Oba odehrají muži Přerova už nastávající víkend a opět na domácí palubovce. V sobotu 3.3. vyzvou od 20:00 FBK Spartak Hluk. Ten v sezóně prohrál jen jeden zápas v normální hrací době a bude favoritem zápasu. V neděli 4.3. jde papírově o vyrovnaný souboj, když v 18:30 začíná souboj proti Zlín Lions.

Autor článku: Petr Malina

 

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!