Muži A: Přerov proti Bulldogs na body sahal, ale nedosáhl

Bulldogs Brno B – FBC Spartak MSEM Přerov 7:5 (0:1, 5:2, 2:2)

Střely na branku: 25:20 (5:4, 10:6, 10:10)
Využití přesilovek: 0/1 - 0/0
Nejlepší hráči: Michálek – Budník

Góly (asistence): Budník 2, Dvořák 2 (Koutný, Fafílek), Koutný (Fafílek)

Mládí se střetlo v pro Přerov těžkém prvním utkání sezóny. Bulldogs byli loni asi jediným týmem, který nedal Spartaku v zápase sebemenší šanci. A tak se čekalo, že juniory nabitá sestava Brna bude mít nad tou omlazenou přerovskou navrch. Úplně tomu tak ale nebylo. Šlo vidět, že jde o úvod sezóny. Bulldogs zatlačili Spartak a svým nepříjemným dotěrným způsobem hry si vytvořili několik šancí. Přerovští ale dokázali kontrovat rychlými akcemi a z úniku dokázal ve své mužské premiéře skórovat Budník – 0:1.

Přerov vstoupil navíc výborně do druhé části. Zdálo se, že našel recept na hru Brna a takticky měl v této fázi více ze hry. Projevilo se to i na skóre. Podruhé se trefil Budník, který se prosmýkl po křídle a na zadní tyč skóroval – 0:2. O chvíli na to utekl Dvořák a parádně zakončil ťukes s Koutným – 0:3. Tak a pak se to stalo. Přerov se nesmyslně zatáhl a přenechal tvořivost hry domácím. Ti poděkovali a začalo jim to tam padat. Černý úsek hry znamenal velké problémy pro hostující obranu. Brno rychlými souhrami vstřelilo pět branek v řadě a otočilo skóre – 5:3.

Vrátit se ke své hře, to byly hlavní pokyny před třetí periodou. To se Přerovu docela podařilo, ale ještě předtím přišel šestý gól v jejich síti – 6:3. Nebylo na co čekat, Přerov začal více riskovat a soupeře přehrával. Odměnou byla branka z dálky pro Dvořáka, jehož střelu zaclonil Jurečka a individuálně se trefil i Koutný – 6:5. Veliká škoda pro Přerov byl sedmý gól Brna, který dodal domácím potřebný klid do závěru utkání. Hosté ještě zkusili hru bez brankáře, ale snížení z toho nebylo. Sympaticky hrající sestava Přerova tak nakonec padla, možná byl výsledek spravedlivý, ale průběh hry dal naději na zisk prvních bodů.

Sestava: Ceh – Hnila, Dvořák, Jurečka, Fafílek, Koutný, Malina, Klimecký Rob., Haliak, Budník, Tesař, Veselý

Autor článku: Petr Malina

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!