Muži A připisují první výhru s nálepkou 2017

A-tým mužů nastoupil poprvé v roce 2017 doma k ligovému zápasu. Hosté neměli dalekou cestou, jelikož rezidují v Holešově. Letos se jim výsledkově moc nedaří a tak byl favoritem utkání domácí tým. Tomu to zatím letos moc nešlape a nově složená sestava v čele s navrátilci Kuželou a Vychodilem měla šanci dokázat, že umí hrát florbal.

FBC Spartak MSEM Přerov - FbC Slow Shoes Holešov 6:4 (3:3, 1:0, 2:1)

Střely na branku: 25:32 (7:12, 7:11, 11:9)
Využití přesilovek: 0/4 - 0/3 (v oslabení 1:0)
Počet diváků: 51
Nejlepší hráči: Kužela - Janalík

Góly (asistence): Budník 2 (Koutný 2), Kužela 2 (Koutný, Hnila), Vychodil (Spáčil), Koutný (Budník)

V první třetině padaly góly, po vyrovnaném průběhu to bylo 3:3. Už taktičtější bitva pokračovala i nadále. Přerov se dostal do vedení, ale v 51. minutě bylo zase srovnáno - 4:4. Aktivita domácích ve třetí části přece jen převážila misky vah na stranu Přerova, který nakonec zvítězil 6:4.

V zápase byla produktivní zejména dvojice Koutný - Budník. Trefili se premiérově letos Kužela s Vychodilem. Jejich dojmy přinášíme v komentářéch. Komentář Tomáše Kužely: "Zápas nahoru dolů, což jsme nechtěli hrát. Dělal nám problém přechod do útočného pásma a následně držení míčku na půlce soupeře. Pro oko diváka ne moc pohledný zápas, nicméně důležité jsou pro nás body, které musíme sbírat, kór na domácí půdě." Komentář Marka Vychodila: "Do začátku zápasu jsme nastoupili s jasnou taktikou, kterou se nám moc nepovedlo plnit, zejména v první třetině. Byla to nejspíš nesehranost, díky čemuž soupeř těžil a střílel goly z našich chyb. Ve druhé třetině už jsme hráli více to, co jsme si řekli a podle toho to také vypadalo. A ve třetině třetí jsme se snažili držet míček a nepouštět soupeře do větších šanci a to se nám také povedlo a díky tomu jsme také zápas dotáhli do vítězného konce."

Online přenos

Sestava: Ceh - Tesař, Hořecký, Dvořák, Fafílek, Kužela - Budník, Haliak, Koutný, Hnila, Jurečka, Spáčil, Vychodil, Loucký.

Autor článku: Petr Malina

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!