Muži A si doma vyřídili účty s Hlukem

Souboj dvou Spartaků se konal v sobotu 12. prosince v přerovské hale TJ Spartak. Domácí Přerov hostil Hluk. Při pohledu na tabulku se mohlo zdát, že domácí budou v zápase tahat spíše za kratší konec pomyslného lana. Realita byla ale naprosto opačná. Přerov povětšinou udával tempo hry, a i když to bylo nakonec drama, tři body zůstali doma. Přerovští tak vrátili soupeři porážku (7:10) z úvodního ligového kola.

FBC Spartak MSEM Přerov – FbK Spartak Hluk 9:7 (3:1, 4:4, 2:2)

Střely na branku: 29:25 (9:6, 9:11, 11:8)
Využití přesilovek: 2/3 – 1/2 (v oslabení 0:1)
Počet diváků: 71
Nejlepší hráči: Jüngling - Olbert

Góly (asistence): Ďopan 3 (Kaďorek, Fafílek, Veselý), Jurečka 2 (Kaďorek 2), Klimecký 2 (Kaďorek, Jurečka), Kaďorek 2 (Jüngling, Jurečka)

Úvodní třetina utkání domácím vyšla přesně podle plánu. Přerov nikam nespěchal a trpělivou hrou si vytvářel střelecké příležitosti. Jako první se však prosadili hosté a to přesilovkovou trefou Olberta – 0:1. Za domácí vyrovnal po nabídce Kaďorka Jurečka, potom v přesilové hře srovnal mířidla Ďopan a gól do šatny zařídil Klimecký – 3:1.

Deset minut druhé třetiny měl Přerov snad ještě lepší než celou první část. Hluk vypadl z rytmu a na hřišti to vypadalo na jednostrannou záležitost. Klimecký gólem z výběhu přidal čtvrtou trefu. Po něm sobotní navrátilec Jüngling nachází Kaďorka a Ďopan ukončuje další povedenou akci domácích – 6:1. Vše vypadá jako v pohádce, jenže. Hráčům stoupá vedení do hlav a namísto týmové hry začínají vymýšlet. První ztráta při rozehrávce, gól Olberta – 6:2. Druhá ztráta při rozehrávce, gól Blizňáka – 6:3. Ve vlastní přesilovce navíc domácí inkasují, když Duda umě vysílá Blizňáka – 6:4. Přesilovku naštěstí Přerov využívá po kombinaci Kaďorka s Jurečkou, ale poslední branku této třetiny střílí Duda – 7:5.

Namísto poklidného dohrání utkání se tak schyluje na drama a úvodní minuty poslední třetiny tuto teorii potvrzují. Duda se otáčí u mantinelu a Ceh se ohlíží za jeho střelou – 7:6. Ve 48. minutě se naprosto přesnou střelou prezentuje Holý a s pomocí tyče srovnává skóre – 7:7! Magie a čáry lidské psychiky se však opět vyplouvají na povrch. Narostlá křídla hosté ztrácejí a Přerov vyrovnává hru. Sobotní fantastické publikum podpořené slovenskými zpěvy dodává Přerovu potřebnou energii na další útočení. Nakonec to tam přece jen padá. Čtyři minuty před koncem se opět prosazuje první útok, když Jurečka vytvoří čas a místo pro Kaďorka, který zachovává klid a trefuje síťku za brankářem Kotrlou – 8:7. Zanedlouho vychází skvělá kombinace i druhé pětce a Ďopan v úniku využívá Veselého diagonálu – 9:7. Je dobojováno.

Sestava: Ceh – Dvořák, Grener, Dohnal, Malina, Jüngling – Klimecký, Jurečka, Kaďorek, Ďopan, Fafílek, Veselý

Sobotní zápas ukázal, že Přerov dokáže přehrávat i týmy z horních pater tabulky. Zároveň ukázal, že uspokojení z vedení v zápase není nejlepším způsobem, jak dovést zápas do vítězného konce. Nakonec to pro domácí dopadlo dobře a tři body zůstali asi zaslouženě doma.