FK Orel Telnice – FBC Spartak MSEM Přerov 7:1 (2:0, 4:0, 1:1)

Střely na branku: 37:11
Využití přesilovek: 1/2 - 2:2
Nejlepší hráči: Mazánek - Raška

Góly (asistence): Hořecký (Dvořák)

Od úvodu zápasu to byla hra kočky s myší. Silný tým Telnice byl důrazný v soubojích, efektivní ve svých útocích a tak byl Přerov většinu utkání v obranné ulitě. V první třetině ale hra nebyla až tak jednoznačná. Přerov dřel a dokázal stíhat útoky domácích. Bohužel pro hosty se Orel přece jen prosadil a to dvakrát při střelách z osy hřiště z první – 2:0.

Druhá třetina byla nepěkným počinem pro Přerov. Namísto zklidnění hry a trpělivé rozehrávky byla k vidění přehlídka chyb, neuskutečnitelných kombinací a nakonec i absence energie a důrazu. Ocenit by se měl i výkon Telnice, který byl v této třetině velmi kvalitní. Rychlé kombinace a chytrá rozhodnutí měla za následek řadu šancí a celkem i čtyři góly v síti jinak výtečně chytajícího Rašky – 6:0.

V poslední části hry už domácí lehce polevili, ale i Spartak alespoň pozvedl hlavu a vrátil obraz hry spíše do úvodní třetiny. I nejvíce šancí si dokázal Přerov vytvořit právě v poslední třetině. Telnice skórovala ještě jednou, čestný a svůj premiérový gól v A-týmu dal po sóle Dvořáka junior Hořecký – 7:1. Výsledek utkání je jednoznačně zasloužený, spíše se může děkovat brankáři Přerova za počet gólů domácích. Pro Přerov to byla ta správná facka a krok za lepšími výkony. Letošní sestava si jistě zaslouží trpělivost a ligové body přijdou.

Sestava: Raška – Hnila, Dvořák, Jurečka, Veselý, Koutný, Malina, Hořecký, Haliak, Budník, Tesař

Autor článku: Petr Malina