Muži A utišili Hluk

Dva sousedé v tabulce se střetli v neděli 27. listopadu v Hluku. Přerov tentokrát asi nebyl favoritem zápasu, zvláště když byl tým oslaben v útočných řadách. Nakonec to však na hřišti vypadalo navzdory předpokladům a Přerov získal zaslouženě všechny body.

FBK Spartak Hluk – FBC Spartak MSEM Přerov 6:9 (1:2, 4:3, 1:4)

Střely na branku: 35:29
Využití přesilovek: 0/2 – 0/4 (v oslabení 1:0)
Nejlepší hráči: Rochovanský – Fafílek

Góly (asistence): Fafílek 2 (Spáčil 2), Spáčil 2 (Kaďorek 2), Haliak 2 (Kaďorek), Kaďorek (Spáčil), Hnila (Malina), Loucký (Hnila)

Překvapivě pasivně začali domácí na své vlastní palubovce. A tak hrál Přerov, snažil se tvořit hru a postupně se dostával zápasu, no postupně, v první střídání se trefuje Fafílek – 0:1. K vidění bylo několik šancí a střel a to na obou stranách. Gólem skončily jen dvě, když nejprve srovnal zblízka Krchňáček a pak pěknou sehrávku zakončil přesně Spáčil po příhře Kaďorka – 1:2.

Zatím dobrý, dalo se říci a podobná hra pokračovala i ve druhé třetině. Jen to tam začalo docela padat. Hluku tam spadly dva góly, což odstartovalo přestřelku – 3:2. Kaďorek, Tuhý a Haliak dalšími střelci – 4:4. Přerov začíná být nebezpečný skoro v každém střídání. Ve vlastním oslabení ale utíká Jílek a dostává domácí opět do vedení. Spravedlnost bere do rukou Fafílek, který využívá přihrávku Spáčila – 5:5.

V zápase byl Přerov lepší, ale góly tam padaly jen první pětce Přerova. Ta se trefila hned v prvním střídání, kdy Kaďorek našel Haliaka – 5:6. Lepšící se hra druhé pětky znamenala další dva góly Přerova. Nejdřív se štěstím Hnila a pak po jeho nabídce registruje první ligový gól v mužích A Loucký – 5:8. Hluk snižuje z dálky Koželuhou a pak následuje série vyloučení. Ta však gól ani velké šance nepřinesla a na poslední brance se podílejí dva nejproduktivnější hráči Přerova Kaďorek se zakončujícím Spáčilem – 6:9.

Sestava: Ceh – Fafílek, Dvořák, Spáčil, Haliak, Kaďorek, Malina, Hořecký, Budník, Loucký, Hnila, Tesař

V tomto utkání zvítězila týmová hra a pevnější obrana a Přerov tak s radostí bere tři body. Spartak se v tabulce osamostatňuje na čtvrté příčce tabulky a veze se na vlně dobrých výsledků. Za 14 dní přivítá doma soupeře, kterým má Přerov co vracet, Bulldogs Brno B a FK Orel Telnice.

Autor článku: Petr Malina

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!