Muži A získali do tabulky další 3 body

O víkendu se přerovští šviháci vydali na dvě venkovní utkání. V sobotu zavítal celek, posilněn 5 výhrami v řadě, do Uničova, kterému měl co vracet. V prvním utkání totiž uštědřil našim hráčům lekci a na hale Spartak slavil vítězství. V neděli tým vyrazil do města, které proslavil Tomáš Baťa. Pro ty, co jsou na vážkách, napovím, že je město spjato s Klementem Gottwaldem. Ano, jedná se o Zlín. Přesněji tedy se muži střetli s celkem Zlín Lions.

FBC MSEM Přerov 6:4 FBC ZŠ Uničov

Zápas týmů, které spolu sousedili v tabulce Divize E. Dalo se očekávat, že půjde o vyrovnaný zápas. Po první třetině se šlo do šaten za stavu 1:0 pro Přerov. Hra byla rozhodně vyrovnanější než v prvním zápase na přerovské palubovce, avšak ani nyní si přerovští mládenci neodpustili menší výpadek. Vlažný nástup do druhé periody potrestal Uničov dvěma brankami a ujal se vedení. Následné trestné střílení pokryl Zdeňa „Šantán“ Raška a po chytré vzdušné přihrávce vzhledem juniora Maliny vyrovnal Kowalik. Vsuvka pro nadšené čtenáře… Šantán je název společenského zařízení v Lotyšsku, které Zdeňa navštívil. Pokračujeme v dění na hřišti. Budník zkušeně nastřeluje Pavliše a Přerov jde do vedení. Další branku přidává Filka, bohužel jsem ji neviděl, takže ji nemohu více okomentovat. Nicméně jednalo se určitě o výjimečnou „šmakuládu“. Ryze florbalovou akcí se v přečíslení prosadil Bělaška a vypadalo to na klidný závěr. Každé mužstvo přidalo po jedné brance a vteřinu před koncem ještě upravil kosmeticky skóre domácí mančaft. Konečný výsledek znamenal, že si Přerov připsal 6. výhru v řadě a potvrdil tak skvělou formu, kterou družina mladých panošů nabrala ve druhé polovině sezony. 

Sestava: Raška Z., Lanča - Hořecký, Malina, Dvořák, Filka- Budník, Pavliš, Kubalík, Ševčík, Bělaška, Kowalik 

FBC MSEM Přerov 2:4 Zlín Lions

V neděli se utkaly týmy, které si držely výherní pohodu. Jak to tak ve sportu bývá, vyhrát mohl jen jeden a tak jedna vítězná šňůra musela skončit. Přesto, že se utkání časově krylo s hokejovým zápasem zdejších „Ševců“ proti plzeňským „Indiánům“, hrstka fanoušků si cestu do haly našla. Bylo jich přesně 41 + jeden příznivec Přerova, dědeček kapitána Matěje Ševčíka. Divácké osazenstvo mohlo shlédnout rychlý, svižný florbal, který mladá mužstva předváděla. Zlín byl docela rád na míčku a na své polovině jej kontroloval velice důsledně. Přerovští hráli také trpělivě a ujali se vedení, když se po přiťuknutí Pavliše prosadil na zadní tyč mířící Kubalík. Ve druhé třetině zažili ogaři (ogar je valašské označení pro chlapce/muže) z Přerova tzv. deja vu. Zlín otáčí zápas a ujímá se vedení. Tak jako včera odpovídá chytrým vyjetím zpoza brány Kowalik. Tuto fintu používal také Petr Leška, známý to hokejový útočník již zmíněných „Ševců“. Hra se přiostřila a zápas začínal být trochu na nože. Na konci třetiny vyfasoval zlínský Kundrata 2+10 min za nesportovní chování. Takhle při nedělním odpoledni chtěl vyvolat diskuzi, avšak jeho úmysl zůstal rozhodčími nepochopen. Přerov následnou přesilovku nevyužil a Zlín toho následně využil. Opět byl o gól blíže k vítězství a přesto, že šancí bylo mnoho, nikdo se nedokázal prosadit. Stopku vystavil buď brankář, a nebo dobře postavená branková konstrukce. Zlínský muž v masce, který měl stejnou výstroj jako Filip Lanča, tímto bych ho chtěl srdečně pozdravit, se překonat nenechal a 16 vteřin do konce pečetil výhru Lions Kelíšek. Vyrovnané utkání dvou týmů, kterým utekla první polovina soutěže. Myslím, že si z utkání oba týmy odnesly další zkušenosti, které zužitkují ve zbývajících zápasech. 

Tímto bych Vás velevážení čtenáři chtěl pozvat na domácí týmu jinochů z Přerova, které se uskuteční v neděli 16. 2. na hale Spartak proti týmu Eagles Orlová. Závěrem bych chtěl ještě ocenit fyzickou zdatnost Matěje Ševčíka, který se letos po florbalové pláni prohání jako Blesk McQueen po závodní dráze. Další ahoj patří panu Hořeckému, který nás dnes, tj. ve čtvrtek obšťastnil svou  návštěvou na tréninku. Poslední pozdrav posílám Bořkovi (pod tímto pseudonymem se ukrývá Radim Dvořák), který svým charisma udivuje téměř všechny hráče v týmu. 

Sestava: Raška Z., Lanča - Hořecký, Malina, Dvořák, Filka- Budník, Pavliš, Kubalík, Ševčík, Bělaška, Kowalik

Autor článku: Martin Kubalík

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!