Muži C prohráli s Libinou, porazili Hranice

V horní části tabulky pohybující se sestava mužů C zavítala v neděli 20. 3. k dalším ligovým utkáním do Šumperku. Tentokráte doznala velkých změn zapříčiněných absencí všech juniorů, kteří v témže termínu bojovali o vlastní ligový postup. K prvnímu zápasu se tak poskládala jen osmička hráčů v zádech s brankářem Novotným, na druhý zápas pak sestavu doplnil alespoň útočník Klimecký.

FBC Spartak Přerov C - FBC Beerboys Libina 1:12 (0:5, 0:3, 1:4)

Góly (asistence): Veselý (Janošek)

V přímem souboji o vrchní patra tabulky se utkal Přerov s Libinou. Kromě improvizované sestavy se na startu utkání asi projevilo i omamné rozpoložení těl některých hráčů Přerova, kteří se přiznali k návštěvě plesové či jiné zábavy, která proběhla jen několik hodin před nedělním dopoledním zápasem. Libina tak na Spartak vlétla a dva góly obránce Vlčka udaly ráz tomuto utkání - 0:2. Přerov nezvládl zápas takticky. Namísto pozorné obrany a týmovosti hru pruhovaných provázely ledabylé přihrávky a další rozhodnutí vyznačující se sázkami "na slepo". Novotný tak čelil jednomu brejku za druhým a skóre po první třetině bylo propastných 0:5. 

Ve druhé třetině se hra Přerova zvledla. Céčko začalo držet více míček, hráči nevymýšleli riskantnější rozehrávky a tak to na oko byla vyrovnaná partie. Často opuštěná branka Libiny ale odolola i tentokrát zejména díky nemohoucnosti Přerova trefit přesně a tak po dalších kontrech Libiny se skóre dostalo na stav 0:8.

Třetí část se podobala herně spíše té druhé. Po dvou přesilovkových trefách Vladimíra "Jurdy" Minarčíka to bylo již hrozivých 0:10. Spartak měl opět řadu šancí na skórování. Alespoň čestný zásah si připsal po hříchu spalovačství Kuba Veselý, ale nic to neměnilo na vysoké prohře od dobře naložených "pivních hochů".

FBC Spartak Přerov C - FBŠ Teiwaz Hranice B 8:5 (3:1, 1:3, 3:1)

Góly (asistence): Veselý 3 (Šmehlík, Dvořák, Malina), Borges 2 (Klimecký, Veselý), Janošek, Klimecký (Borges), Malina (Veselý)

Vyčištění hlav a doplnění hladinky v přilehlém ale ne nejbližším restauračním zařízení od haly doplnil i příjezd fotbalisty Klimeckého. Předzápasová nakopávka sympaticky obdrženou ořechovkou jistě způsobila gól Janoška - 1:0. Domnělá nebo umělá rivalita mezi týmy byla bržděna úsměvy a sympatiemi vybranýchých hráčů obou celků vůči sobě a Borges po příhře Klimeckého zvyšuje - 2:0. Fantom Teiwazu Hloch snižuje vzápětí, ale poslední gól úvodní třetiny patří Veselému - 3:1.

Aktivita Teiwazu podpořená obětavými výkony dvou hráček v jejich kádru znamená změnu hry ve druhé části. Dobeš dvakrát pálí a je to 3:3. Konečný hned na to úplně otáčí skóre - 3:4. Spartak je opařen. Vyloučením mu pomáhá sám soupeř a Klimecký pohodlně skóruje - 4:4. Hranice si i nadále vytvářejí šance, ale Novotný předvádí dobré zákroky a drží šance Přerova.

Podobně se hra odvíjí dále. Novotný je jistý a na druhé straně konečně exploduje ofenzíva druhého útoku. Přečíslení 3 na 2 končí příhrou rychlonožky Dvořáka na Veselého - 5:4. Potom se prosazují křídla Veselý s Malinou, jsou ještě přerušena brankou Hlocha - 7:5. Sirénu pak ještě pokořuje Borges a Přerov ubojovává alespoň jedno dnešní vítězství.

Sestava: Novotný - Kubáč, Žuška - Dvořák, Malina - Veselý, Šmehlík, Janošek, Borges, Klimecký

Co výhra a prohra znamená v tabulce? Mrkněte sami na printscreen obrázek níže. Bude to ještě zajímavé!

Autor článku: Petr Malina

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!