Muži D kouzlili ve Velké Bystřici

V sobotu zahájili bohatý víkendový program mužských kategorií Muži D hrající Olomoucký přebor. Ve Velké Bystřici na ně čekali přerovští Bisoni a Orel Jednota Troubelice. Moc článků o "déčku" na našem webu nenajdete. Muži D tak působí spíše jako tajná florbalová organizace. Na druhou stranu se v posledních letech vždy podařilo Mužům D skončit v Olomouckém přeboru do 3. místa. I v letošní sezóně se po pomalém rozjezdu pomalu propracovávají do horní části tabulky.

IBK Bisons Přerov - FBC Spartak Přerov D 6:6 (1:0, 4:3, 1:3)
Góly (asistence): Borges (1+2), Veselý (1+1), Valášek (1+0), Bibr (1+0), Tobolík (1+0), Dvořák (1+1)

Pár minut před zahájením zápasu dorazil i desátý hráč Valášek, který byl na cestě z Přerova zastaven hlídkou Policie ČR. Musel vysvětlovat, že v kufru vozidla veze neškodné florbalové hole a že ten usměvavý obrázek v občanském průkazu znázorňuje jeho vlastní obličej (před 20-ti lety). V první třetině dodržovali hráči předepsanou taktiku a soustředili se na dodržení symetrického rozestavení tak, aby růžové barvy dresů tvořily v každém okamžiku pro diváky pěkný obrazec. Ve čtvrté minutě se hra přeskupila do kosočtverce. Valáškovo vyloučení, který se ještě nevzpamatoval z policejní šikany, nebylo potrestáno. Na oko líbivá taktika se ale záhy ukázala jako lichá. V první třetině sice Přerov inkasoval jen jednou z hole Netočného, ale ve druhé třetině se začala spartakiádní podívaná rozpadat. V páté minutě druhé třetiny totiž svítilo na tabuli děsivé skóre 5:0. Hráči zkoumavě prohlíželi výplet svých hokejek, někteří převazovali tkaničky, jiní začali měnit omotávky. Zlí jazykové tvrdí, že na Novotného tváři zahlédli i slzu, i když to náhradní brankář popírá.

Přišel čas na oddechový čas. Mima známe všichni jako klidného a rozvážného kapitána (hmm?). Tentokrát ale seřval obránce i útočníky tak, že mu z oka vypadl Wichterleho vynález, který už do konce utkání nenašel. Pochválen byl jediný hráč Valášek, paradoxně za vyloučení v první třetině. Přestáváme hrát na krásu, vysunutý forechecking, tahat soupeře za trenky a hlasitě chválit každé rozhodnutí rozhodčího. Dvořák, Valášek a kolínko Bíbra snižují ve druhé třetině stav na 5:3. Bisoni najednou neví, co hrát. Zbořila je plné hřiště, překvapuje soupeře svou hbitostí a neotřelými nápady v rozehrávce.

Hráči nechtějí vypadnout z tempa a proto o přestávce na střídačce klikují, žonglují s míčky a Borges se dokonce konečně protahuje. Vajdík, který se po vydařeném pátečním plese pasoval do role brankářské jedničky, se tiše soustředí v rohu tělocvičny a poslouchá rady od zkušeného Novotného. V osmé minutě poslední třetiny je srovnáno po zásazích Borgese a Veselého (5:5). Záhy Bisoni skórují z pravého křídla Hnízdilem, čas 8:32. Ale Spartak má svého Tobolku, který v čase 9:52 uklízí míček do tobolky brankáře domácích. Utkání končí pěknou remízou. Poprvé v letošní sezóně Muži D s lídrem tabulky neprohráli a mohli si užít krásný obrat v utkání naplno.

FBC Spartak Přerov D - Orel Jednota Troubelice 6:3 (1:1, 2:2, 3:0)
Góly (asistence): Borges (2+1), Veselý (1+1), Tobolík (1+0), Chupáč (1+0), Majer (0+1), Šmehlík (1+0), Bibr (0+1), Valášek (0+1), Zbořil (0+0)

Kdo borce z "déčka" zná, už věděl, co přijde ve druhém zápase. V prvním zápase Muži D obvykle dospávají pracovní týden (minimálně do půlky zápasu), ve druhém zápase to bývá lepší, ale ne s papírově slabším soupeřem. Tím nechci nijak snižovat výkon dobře hrajícího soupeře. V obraně opět nastoupila dvojice Majer - Zbořil. Bob Klimecký si totiž svými výkony v "Déčku" řekl o nominaci přimo do Mužů A a přenechal místo mladým nadějím. Nutno podotknout, že součet věků této obranné dvojice o 13 let převýšil součet věků soupeřovy první pětky. Přitom jeden kulhal a druhý neviděl po ztrátě čočky v prvním zápase na jedno oko.

Utrápená statická hra Spartaku proti dobře rozestaveným Troubelicím. Tak by se dal charakterizovat druhý zápas. Ve 4. minutě druhé třetiny hosté vedli 1:3 a "povinné" tři body byly v nedohlednu. Naštěstí se podařilo Spartaku do konce třetiny srovnat. V poslední fázi zápasu Chupáč zaslechne pokyn ze střídačky (běž vole) a zaveze míček po levém křídle až za branku soupeře, kde ho přenechává Borgesovi. Ten vrací před bránu zpět Chupimu, který znuděně zavěsí pod víko klece. Zápas je zlomen. Borges a Šmehlík přidávají jistotu a šest gólů je tak jako v předchozím zápase maximum.

Sestava: Vajdík, Novotný, Zbořil, Majer, Bíbr, Tobolík, Borges, Chupáč, Valášek, Šmehlík, Veselý, Dvořák.