Muži dostali lekci

V první řadě bych Vás chtěl srdečně přivítat u tohoto počteníčka. Po letech jsem se vrátil do služby pisatele a budu Vám, váženým čtenářům přibližovat momenty ze všech klání přerovských jinochů. Letošní soutěž byla rozlosována tak, že budeme hrát téměř každý víkend. Věřím, že srdce milovníků vysoce kvalitních článků zaplesalo, avšak teď se pojďme vrátit k zápasu!
V prvním kole Divize E se spolu utkaly týmy Olomouce a Přerova. Myslím si, že mnozí z Vás tuší, co to znamená. Derby! Ano, zápas, který by měl být svým způsobem vyhrocený, a hlavně by neměl nechat jeden tým tomu druhému nic zadarmo. Avšak, jak to tak bývá, realita je někdy jiná a tak po slušných výkonech z poháru, kdy přerovští „šviháci“ dokázali, že umí hrát pěkný florbal, narazila kosa na kámen.

FBS Olomouc - FBC Přerov 12:3 (3:0, 6:1, 3:2)

Střely na branku: 32:19 
Využití přesilovek: 1/2 - 2/3 
Počet diváků: 43
Nejlepší hráči: Kaďorek - Budnik
Textový online přenos

Góly (asistence): Kowalik (Kavka), Šefčík, Budník (Kubalík)

Začátek zápasu byl ze strany Přerova dosti ospalý. Pohyb hráčů Přerova připomínal spíše poslední půlhodinu člověka čekajícího na konec „šichty“ (tzn. konec pracovní doby). Popravdě, pozitiva se z tohoto zápasu hledají těžko. První branku vstřelila Olomouc v přesilové hře, zásluhou Klimeše. Florbalovým labužníkům je toto jméno možná známé, neboť prohání své soupeře také v 1. lize za tým Havířova. Poskočíme-li v čase, přesuneme se do stavu 6:0. V 34:05 vstřelil Ondřej Kowalik první branku letošní sezony hostujícího FBC. Následuje další várka ze strany Olomouce, která zasypala přerovskou svatyni dalšími 5 kousky. V čase 50:15 si svou první branku v mužské kategorii připsal Maxim Šefčík. Abych tuto branku stručně popsal, využiji k tomu branku, kterou vstřelil v minulé sezoně Michal Ďopan také proti Olomouci. Šikovné vyseknutí míčku dokonale zaskočilo brankáře Olomouce. Jediný rozdíl byl ten, že Šefčíkova branka korigovala stav na propastných 2:11. Na konci zápasu se zapsal do análů ještě Budnik, který prázdnou brankou nepovrhl a upravil tak skóre zápasu na konečných 3:12 z pohledu Přerova.

Použijeme-li podobenství, Přerov v roli Martina St. Louise (172 cm, 78 kg) narazil do stromu, který připravil Zdeno Chára (206 cm, 115 kg). Jak napovídá výsledek, přerovští se z tohoto nárazu budou muset otřepat a pokračovat v tvrdé práci.
Přerovu chybělo plno věcí, které dělal v předchozích zápasech automaticky. Pohyb, reakce, bojovnost, vůle, dlouhé předržování míčku a mnoho dalších aspektů. Olomouc byla dobře připravena a šlo vidět, že většina hráčů o sobě na hřišti dobře ví.

První ostrý start si za Přerov připsalo hned několik hráčů. Jmenovitě Burda, Hrabica, Pospíšilík a Šefčík. Nezbývá, než z našeho mladého týmu dostat tu dravost a energii, která by tam měla být a postupnými kroky pracovat na zlepšení všech herních dovedností.

Závěrem bych chtěl pozdravit marody, kteří se snad brzy vrátí na florbalovou pláň. Srdečný Liebesbrief patří jmenovitě hráčům: Ševčík, Pavliš, Porvol, Kaši (Raška), Brauner.

Děkuji za vaši přízeň a věřím, že těchto 5 minut, které jste strávili nad čtením tohoto článku, nelitujete. Další zápas odehrají přerovští šohajkové v neděli na domácí půdě. Všichni milovníci florbalu a ti, kteří máte rádi vzrušující podívanou, neváhejte dorazit v neděli, 16:30 hala Spartak!

Sestava: Ceh, V. Raška – Dvořák, Kavka, Pospíšilík, Filka, Možíš – Budnik, Šefčík, Kubalík, Kowalik, Bělaška, Burda, Foldyna, Hrabica, Zbruž

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!