Muži nejprve dostali další facku od Uničova, v neděli zabojovali a porazili Zlín

Po třech porážkách v řadě čekal na přerovský tým důležitý dvojzápas proti tabulkově podobně postavených soupeřům z Uničova a Zlína. Další neúspěch by tým poslal do sestupových vod, což je situace, kterou tým dlouho nepamatuje. Rozjetý Uničov uštědřil domácím nášup, v neděli se tým fanouškům revanšoval a porazil Zlín.

FBC MSEM Přerov - FBC ZŠ Uničov 2:8 (0:2, 0:1, 2:5)

Střely na branku: 24:37 (5:8, 6:15, 13:14)
Využití přesilovek: 0/0 - 2/3
Počet diváků: 25
Nejlepší hráči: Běhal - Marčon
Textový online přenos

Góly (asistence): Brauner (Běhal), Kowalík (Hnila) 

“První třetinu jsme nezačali úplně nejlíp, když jsme dostali po minutě hry gól, zbytek třetiny jsme hráli vyrovnaný zápas nahoru dolů, jenže v poslední vteřině přišel druhý gól. V druhé třetině jsme se začali dostávat do šanci, které jsme bohužel nevyužívali a soupeř hrozil z brejků. V třetí části jsme to už otevřeli a Uničov každou chybu trestal,” tak komentoval zápas věkem junior Michal Bělaška.

Sestava: Raška Z, Raška V - Dvořák, Hořecký, Běhal, Malina - Kubalík, Ševčík, Budník, Bělaška, Foldyna, Brauner, Pavliš, Otevřel, Kowalík, Zbruž

 

FBC MSEM Přerov - Zlín Lions 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)

Střely na branku: 21:29 (12:6, 5:7, 4:16)
Využití přesilovek: 1/1 - 0/1
Počet diváků: 75
Nejlepší hráči: Ceh - Balusek
Textový online přenos

Góly (asistence): Kowalík (Ceh), Ševčík (Kowalík), Brauner, Kubalík

Filip Brauner viděl nedělní výkon svého týmu následovně: “Do zápasu jsme vstoupili s jasným cílem: 3 body. Vzhledem k předchozím prohrám hlavně se Vsetínem a Uničovem bylo nutné získat 3 body. Se Zlínem jsme byli od začátku lepším týmem, kontrolovali jsme hru. Po druhé třetině jsme odcházeli do šaten s dvoubrankovým náskokem a ten jsme potřebovali udržet. To se nám dařilo do 12. minuty, kdy soupeř zápas zdramatizoval, necelé 2 minuty před koncem Zlín ještě snížil, ale naštěstí jsme to zvládli a tento důležitý zápas dotáhli do vítězného konce. Snad to bude ten správný impuls pro nadcházející zápasy. Hlavně nepolevit! Ještě není nic hotovo!”

Sestava: Ceh - Malina, Pavliš, Dvořák, Hnila - Ševčík, Kubalík, Kowalík, Hořecký, Běhal, Brauner, Bělaška, Otevřel, Foldyna, Zbruž

Autor článku: Petr Malina

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!