Muži Přerova nepřivezli ani bod

Přerov se v Orlové držel herně, gólově nikoliv

Byl to zápas zkušeného týmu Orlové proti mládí v přerovském dresu. Domácí Orlová potvrdila postavení v tabulce a hlavně díky povedené první třetině slavila pohodovou výhru.

1.FBK Eagles Orlová – FBC MSEM Přerov 10:4 (5:1, 3:2, 2:1)

Střely na branku: ?:?
Využití přesilovek: 1/1 - 2/4
Počet diváků: 51
Online přenos

Góly (asistence) Přerova: Budník 2 (Brauner 2), Hořecký (Malina), Brauner (Malina)

V první třetině proběhlo vyučování z produktivity. Zkušená bratrská dvojice Milerských si připsala devět kanadských bodů proti naivní a individuálně chybující obraně Přerova. Přerov i přes dost šancí skóroval jen jednou Tomášem Hořeckým a prohrál první část 1:5.

„Prohráli jsme díky individuálnim chybám a pomalému vstupu do utkání. Zapli jsme až ve třetí třetině, ale to už bylo pozdě“ komentoval průběh utkání střelec první přerovské branky.

Střelecké štěstí a um provázelo domácí i ve druhé části, kdy svou úlohu brankáře po sedmém obdrženém gólu přenechal Zdeněk Raška svému jmenovci Vaškovi. Ten za více než 30 minut na ploše inkasoval jen třikrát a viděl zlepšenou hru Přerova. Protože se však koncovka Přerova nedostavila a k vidění byly další výtečné zákroky domácího Klozy, Přerov posunul počet vstřelených gólů pouze na číslo 4.

Gólman Václav Raška pak ke svému nečekanému startu řekl: „Do branky jsme šel s čistou hlavou, neboť jsem si myslel, že po takových nešťastných gólech a za stavu 7:2 je výsledek zápasu předem rozhodnutý. Soupeř měl také více střel na bránu než my. Když jsme se se Zdeňou vystřídali začali jsme hrát víc na míčku, víc jsme stříleli a byli jsme o dost lepším týmem, což dokazuje i to, že jsem během druhé poloviny 2. třetiny čelil jen třem střelám. Ve třetí třetině jsme podali také velice dobrý výkon. Chyběla jen koncovka. Kdyby jsme hráli první polovinu zápasu tak jako tu druhou, myslím že bychom měli reálnou šanci na výhru.“

Sestava: Raška Z (od 30. min. Raška V)  – Malina, Jüngling, Dvořák, Filka - Brauner, Budník, Kowalík, Hořecký, Ševčík, Borges, Otevřel, Vlček, Foldyna

Boj o body ve Frýdku-Místku dopadl pro Přerov nešťastně

Důležité body v souboji nízko umístěných týmů v tabulce proběhl ve Frýdku-Místku kam zajel tým Přerova. Po větsinu zápasu tahali hosté za delší konec pomyslného lana, nakonec však odjeli jako zpráskaní psi.

FBC KOVO KM Frýdek-Místek – FBC MSEM Přerov 5:4 (1:2, 2:1, 2:1)

Střely na branku: 26:36 (14:15, 6:11, 6:10)
Využití přesilovek: 2/5 - 1/4
Počet diváků: 44

Góly (asistence) Přerova: Kubalík (Borges), Borges (Ševčík), Budník, Brauner (Kowalík)

Úvod zápasu přinesl tlak aktivního Přerova a brzkou vedoucí branku Kubalíka. Ta hosty spíše ukolébala a postupem času vyklidili pole, což se projevilo i na skóre – 1:1. Borgesův gól pak dodal pozitivnější přestávku Přerovu.

Ve druhé části hry už Přerov lépe kontroloval hru, i přesto se mu "povedlo" třetinu prohrát. Žehrat mohl hlavně na koncovku a po druhé třetině to bylo 3:3.

Fyzický florbal, série dobrých příležitostí pro útoky a také gól Braunera na 4:3. To bylo k vidění ve třetí třetině. Přerov pak pohrdl dvěmi přesilovými hrami a jak to tak bývá, sám inkasoval v 58. minutě v oslabení. Pár vteřin nato se Frýdku-Mistku podařila další křížná přihrávka a vítězný gól do odkryté klece.

„Zápas byl od nás dobře zvládnut takticky a díky tomu jsme ho ovládali skoro po celou dobu, až na pár posledních minut. To, co nám dnes odepřelo výhru, byl asi dlouhodobý problém s proměňováním šancí. Osobně pro mě to byla dobrá zkušenost do budoucna.“ Tak viděl zápas věkem ještě junior Ondřej Foldyna.

Sestava: Raška Z - Vlček, Malina, Filka, Dvořák - Brauner, Foldyna, Kowalík, Borges, Kubalík, Hořecký, Otevřel, Ševčík, Budník

Další krok kupředu mohou udělat hráči Přerova za 14 dní, kdy doma hostí v tabulce lépe postavený Prostějov a Olomouc. Dočká se Přerov bodů v hanáckých derby?

Autor článku: Petr Malina