Muži Přerova si doma poradili s Frýdkem-Místkem

Bodově strádající tým Frýdku-Místku přijel v nedělní podvečer do haly Spartak v Přerově. Domácí muži měli jasný cíl zvítězit a už v první třetině k tomu udělali výrazný krok. Asi padesátka přihlížejících viděla jasnou výhru Přerova. Mužskou Divizi poprvé okusili v přerovském dresu i junioři Možíš a Zbruž.

FBC MSEM Přerov - FBC KOVO KM Frýdek-Místek 11:3 (4:0, 4:3, 3:0)

Střely na branku: 20:23 (7:6, 5:11, 8:6)
Využití přesilovek: 2/3 - 0/1
Počet diváků: 51
Nejlepší hráči: Hořecký - Blažek
Textový online přenos

Góly (asistence): Hořecký 4 (Budník, Ševčík , Dvořák, Kubalík), Brauner 2 (Foldyna 2), Bělaška 2 (Foldyna), Budník (Hořecký), Kubalík (Budník), Ševčík (Bělaška)

“Do zápasu jsme dobře nastoupili. Samotné nás možná zaskočila pasivita Frýdku-Místku, my jsme dodržovali, co jsme si řekli a to není u nás vždy zvykem. Možná se více sehráváme, máme velmi mladé mužstvo. Po první třetině to bylo 4:0 a vypadalo to, že je vše v pohodě. Ve druhé třetině jsme trochu polevili, udělali jsme nějaké chyby při standardkách a na tom musíme zapracovat. Ve třetí třetině jsme se uklidnili, nastoupili jsme odhodlaně a přidali jsme nějaké branky. Konečně se začínáme střelecky prosazovat, jedenáct gólů je toho důkazem. Doufám, že to tak bude pokračovat. Bylo fajn, že jsme zahráli akce i na obránce, byla tam jejich aktivita, ale usnadnila nám to vše hra Frýdku-Místku, která nebyla moc dobrá. Uvidíme, co přinese zápas s Olomoucí.” Tak hodnotil průběh zápasu člen první přerovské pětky Martin Kubalík, který přispěl k výhře gólem a asistencí. Nakonec měl ještě pár slov pro své mladší spoluhráče: “Chválím mladou krev. Kluci se větších panošů nezalekli a hráli svou hru. Věřím, že s dalšími zápasy a s tím spojenými novými zkušenostmi to budeme jako tým potvrzovat na hřišti a nadále půjdeme do každého zápasu s pokorou, odhodlaností, bojovným výkonem a srdíčkem.”

Následující soupeř Olomouc momentálně okupuje druhou příčku tabulky a netají se plánem postoupit do vyšší ligy. Bude jí Přerov schopen tento plán zkomplikovat? Doražte přerovský tým podpořit v sobotu 19. 10. od 18 hodin do Čajkarény v Olomouci.

Autor článku: Petr Malina