Návrat několika ofenzívních hráčů Přerova do sestavy znamenal posílení sebevědomí v útočné fázi. Spartak se tak necítil v roli velkého outsidera, i když pohled na tabulku naznačoval přesný opak.

FbC Asper Šumperk – FBC Spartak MSEM Přerov 8:9 (1:3, 3:3, 4:3)

Střely na branku: 39:22 (6:6, 15:7, 18:9)
Využití přesilovek: 0/0 – 1/4
Počet diváků: 29
Nejlepší hráči: Chladil – Ďopan

Góly (asistence): Ďopan 5 (Malina 2, Jurečka, Veselý, Grener), Dvořák (Klimecký), Klimecký (Kaďorek), Kaďorek (Klimecký), Veselý (Ďopan)

První třetina se odehrála ve znamení nejistoty a ospalosti domácího Šumperku. Přerovští tak měli čas rozjíždět své akce a jednoduchou kombinací se dostávali na dostřel. Famózní střelecký večer rozjel samostatnou akcí Ďopan a po něm Klimecký shazuje na Dvořáka, který trefuje – 0:2. Aspeři začínají aspoň trochu zlobit, ale jejich pokusy většinou ze střední vzdálenosti buď končí na tělech bránících hráčů Spartaku nebo na Cehovi v bráně. Třetí gól hostů přidává z úniku Ďopan a kaňkou na výsledku z pohledu modročerných je tak jen gól do šatny v podání Jáněho – 1:3.

Stejný šumperský střelec snížil zkraje druhé třetiny a hned je výsledek vyrovnanější – 2:3. Přerov se nenechává zaskočit a dál hraje jednoduchou a účinnou hru. Hattrick dokonává hladový Ďopan, v polovině zápasu utíká Kaďorek s Klimeckým a druhý jmenovaný zakončuje do prázdné klece – 2:5. Šumperk od druhé třetiny hraje ale daleko lépe a je nepříjemným soupeřem. Na gól Kováče se povede v přesilovce odpovědět Ďopanovi – 3:6. Bohužel pro hosty přišel další gól do šatny. Napadání domácích nese své ovoce a Jáně nachází volného Chladila – 4:6.

Vstup do třetí části hry mají domácí raketový, naopak pro Spartak jsou to chvíle hrůzy. Chladil v prvním střídání ze středu snižuje a tentýž střelec využívá chyby v bránění, když po rozehrávce z rohu přesnou střelou dokonává hattrick – 6:6. Uplyne jen minuta, domácí Kamler využívá ulice na středu hřiště a další přesně mířenou obrací vývoj utkání – 7:6. Time-out vlévá nové síly hostující sestavě a Kaďorkovi se podaří pláchnout obraně Asperu – 7:7. Mužem okamžiku se stává šest minut před koncem opět Ďopan, který to bere na sebe a z výběhu trefuje svou pátou branku – 7:8. V následujícím střídání této pětky vybíhá Malina, předává Ďopanovi a ten křížem posílá Veselému, který se nemýlí – 7:9. Minutu a půl před koncem se domácím daří snížit střelou od mantinelu Kamlera, Přerov si ale vítězství hlídá. Střela Přerova do prázdné branky je zastavena vysokou holí, v následném trestném střílení tasí sice brankář Vašíček dobrý zákrok, přesilová hra ale znamená držení míčku pro hosty až do závěrečného hvizdu.

Sestava: Ceh – Dohnal, Hnila, Malina, Dvořák, Fafílek – Ďopan, Koutný, Veselý, Klimecký, Jurečka, Kaďorek, Grener, Jüngling

Kaňkou na vítězném zápase pak je zranění kotníku centra Koutného. Z hlavně ve třetí třetině tvrdého zápasu si odnesli šrámy Jurečka s Hnilou a také další hráči. Do nedělního zápasu tak s vysokou pravděpodobností jmenovaní nebudou k dispozici. Krnov je dalším týmem z horních pater tabulky a zůstává favoritem zápasů. Znovu nalezené odhodlání snad ale vydrží hráčům i zítra a dočkáme se dalšího florbalového boje se vším všudy.