Muži v Poháru České Pojišťovny nepostoupili

Dne 25.8. 2018 se výrazně omlazený mužský A tým vydal na výlet do Žďáru nad Sázavou, kde započal své letošní působení v Poháru České Pojišťovny. Zápasy nedopadly podle představ a Přerov nepostoupil do druhého kola, avšak ukázal potenciál a jistý charakter nově velmi omlazeného mužstva, na kterém se do budoucna bude dále stavět.

FBC Přerov - FBC Playmakers Prostějov 3:4

Do tohoto zápasu Přerov vstupoval jako favorit a cíl byl jasný - získat plný počet bodů. Zápas ovšem nezačal podle představ Přerovanů. Prostějov hrál aktivně a za to byl taktéž odměněn vedením 1:0. Následně měl Přerov výhodu přesilové hry, ovšem částečná nesehranost týmu a nerozehranost byla znát, takže výsledek se neměnil. Do druhé třetiny vstoupil lépe opět celek Prostějova, který se po deseti minutách dostal do vedení 2:0. Jako by se Přerované nestačili vzpamatovat a Prostějov opět udeřil - 0:3. Minutu poté se však konečně prosadil i Přerov, Pavel Hausner snížil na 1:3. Konec druhé třetiny ovšem lépe zvládl Prostějov - 1:4. Ve třetí třetině se Přerov kousl a snažil se zápas alespoň vyrovnat. Aktivita byla odměněna gólem do sítě Prostějova, střelcem byl tentokrát Adam Budník - 2:4. A to nebyla konečná, hned o minutu později se prosadil Filip Brauner a skóre bylo 3:4. Přerov poté tlačil ze všech sil, ale zápas alespoň vyrovnat bohužel nedokázal. První zápas tak skončil smutnou porážkou.

Góly a asistence : Adam Budník (1+1), Pavel Hausner (1+1), Filip Brauner (1+1)

FBC Přerov - Hippos Žďár n/S 3:6

V tomto zápase čekal Přerovany nejtěžší protivník ze skupiny. Tento zápas byl tedy současně i zkouškou, jak přerovský tým obstojí proti silnému soupeři. Hra byla o poznání lepší a hrálo se mnohem více florbalověji oproti minulému zápasu. Zápas se pro Přerov herně nevyvíjel vůbec špatně, ale i přesto Přerov jako první inkasoval - 0:1. Uplynula minuta a do přerovské brány se dostal další míček a tak zápas Přerovu opět utíkal - 0:2. Po dvou minutách se ovšem Přerované mohli radovat, když do prázdné brány soupeře zakončoval Adam Borges - 1:2. Zbytek třetiny zůstal bez jakýchkoliv úprav skóre. Na začátku další třetiny se rozhořela menší přestřelka, kterou začal Žďár navýšením skóre - 1:3. O několik momentů později se prosadil Filip Brauner a snížil tak náskok na 2:3. Poslední chvíle druhé třetiny ovšem lépe zužitkoval Žďár, který dvěma zásahy navýšil na 2:5 v neprospěch Přerova. Třetí třetina skončila smírně 1:1, když se za Přerov prosadil Adam Budník. Herně se Přerov zlepšil a dalo by se říci, že i potrápil lepšího soupeře, bohužel opět bez bodového zisku.

Góly a asistence : Adam Budník (1+0), Filip Brauner (1+0), Adam Borges (1+0), Tomáš Hořecký (0+1), Milan Otevřel (0+1), Matěj Ševčík (0+1)

FBC Přerov - FBC ZŠ Uničov 4:5

Další den, další zápasy a také další trápení. Tentokrát vyzval Přerov známého protivníka z ligy. V první třetině se prosadil jako první tým z Přerova a střelcem byl opět Adam Budník - 1:0. Nic více se v první třetině neudálo a Přerov tak poprvé mohl uzavřít první třetinu ve vedení. Ve druhé třetině se prosadil pouze Uničov, který vyrovnal ke konci třetiny na 1:1. Třetina byla opět velmi vyrovnaná a zápas tak šel do třetí třetiny. Hned v úvodu třetiny se prosadil Uničov a Přerov tak zase začal ztrácet - 1:2. Přerov se však nenechal tak lehce a zápas srovnal. Druhou brankou v utkání srovnává Adam Budník - 2:2. Každopádně došlo ke komplikacím, a to na straně Přerova, když Uničov získal výhodu trestného střílení. To bylo využito a Uničov opět šel do vedení - 2:3. Následně přišly další dvě rychlé branky Uničova a skóre se rapidně změnilo na 2:5. Ale Přerované opět tlačili, snížení na 3:5 zajistil Adam Borges. Naději na srovnání zápasu vykřesal Pavel Hausner svým gólem na 4:5. To však bylo ze strany Přerova bohužel vše. Důležitý zápas, ve kterém Přerov musel brát plný počet bodů, aby šance na postup přetrvaly, opět nevyšel.

Góly a asistence : Adam Budník (2+0), Filip Brauner (0+3), Pavel Hausner (1+0), Milan Otevřel (0+1), Adam Borges (1+0)

FBC Přerov - FBC Peaksport Litomyšl 1:3

V posledním utkání čelil Přerov Litomyšli. Bohužel tímto utkáním bylo působení Přerova v Poháru České Pojišťovny uzavřeno, bez ohledu na výsledek zápasu. Začátek zápasu se jevil velmi vyrovnaně, avšak ke konci třetiny se trefila právě Litomyšl a tím otevřela skóre zápasu - 0:1. Hned krátce poté bylo nařízené trestné střílení proti Přerovu, která však zkušeně vychytal Zdeněk Raška. Bohužel ke konci třetiny to byla opět Litomyšl, kdo se dokázal střelecky prosadit - 0:2. Ve druhé třetině se trefil i Přerov, Adam Borges snížil stav na 1:2. Ve třetí třetině uzavřela skóre opět Litomyšl, v jejíž prospěch  bylo nařízeno opět trestné střílení, jež bylo tentokrát proměněno. Přerov tak zůstal bez bodu a ve skupině se umístil na posledním místě. Zápasy alespoň ukázaly, v čem je nutno se zlepšit. Pro hráče to byly další cenné zkušenosti, které mohou využít v nadcházející ligové části.

Góly a asistence : Adam Borges (1+0), Filip Brauner (0+1)