Muži vydolovali první body v Holešově

První dvě kola mužské Divize přinesla dvanáct utkání a všechna tato utkání patřila domácím celkům. Šest týmů se tak pyšnilo ziskem šesti bodů a zbylá šestice sčítala velkou nulu. Bohužel, mezi ty méně úspěšné se po úvodních zápasech řadil i přerovský Spartak. Stejně na tom byl rival z Holešova a třetí kolo svedlo právě tyto soupeře do boje o první ligové body. Přerovu opět scházelo několik hráčů sestavy, ale jako výmluva už ani toto neobstojí a tak celkem dvanáctka hráčů cestovala sobotní večer do holešovské sportovní haly s odhodláním uspět.

FbC Slow Shoes Holešov – FBC Spartak MSEM Přerov 4:5 pr. (1:2, 0:1, 3:1 – 0:1)
Střely na branku: 21:33 (5:11, 8:5, 8:16 – 0:1)
Vy
užití přesilovek: 1/2 - 1/1

Góly (asistence): Ďopan 2 (Haliak, Malina), Roletzký 2 (Dvořák, Klimecký), Klimecký (Ďopan)

Holešov, A-tým, florbalTakticky nezvládnuté situace při bránění byly strašákem Přerova v prvních dvou výsledkově nepodařených utkáních. Proto padl v Holešově zvlášť důraz na systém bránění soupeřových útoků. Ve čtvrté minutě však laxní obrana hostí nechává Grygeru proniknout středem hřiště a gólově zakončit – 0:1. Vzápětí navíc přichází zranění Koutného a Ďopana po zbytek utkání doplňují na křídlech junioři Bibr a Haliak. Do vyložených šancí už Přerov domácí nepouští a sám hrozí spíše z rychlých kontrů. Nejprve snižuje chytře Roletzký a gól do šatny pro Ďopana chystá přesnou nahrávkou Haliak – 1:2.

První polovina druhé třetiny vychází jednoznačně domácím. Ti ještě zvyšují své nepříjemné napadání a Přerov není schopen udržet na delší dobu míček na svých čepelích. Dotěrný Holešov se dostává do tutovek, dvakrát se zjeví útočník domácích ve stoprocentní šanci tváří v tvář Raškovi. Ten však výtečnými zákroky drží šance Spartaku a také neměnný výsledek. Hosté se oklepávají, přestávají v rozehrávce vymýšlet složitosti a účelností se dostávají do šancí. Holešov zlobí především úniky Roletzkého, kdy jeden z nich křídlo Přerova také využívá – 1:3.

Výborným způsobem vlétá Přerov do poslední třetiny. Je pánem na hřišti a převahu dokládá chytrým gólem Ďopan – 1:4. Suverénní pasáž hry utíná chybná rozehrávka hostí, kterou trestá gólem Müller -  2:4. Následné zmatky před brankou Přerova ústí ve vyloučení hostí a bohužel také v gólovou střelu Jiřího Nedbala – 3:4. Domácí jsou z ničeho nic opět na koni a za svou aktivitu jsou odměnění, kdy mezírku v bránění trestá Tkadlec střelou o nohu bránícího hráče – 4:4. Ze studené sprchy se Spartak postupně oklepává. Stále napadající Holešov je čím dál náchylnější k propadnutí obrany a tak má Roletzký několik čistých gólovek z úniku na své čepeli, všechny ale likviduje Mikeška.

S docela skleslými hlavami vstupuje Přerov do prodloužení. Podaří se mu vytvořit přesilovou situaci a vynutí si vyloučení Müllera. Přesilová hra je nakonec Přerovem proměněna, když se Klimecký z první a z úhlu trefuje za záda domácího brankáře. Na závěr je třeba vyzvednout velice kvalitní výkon rozhodčích zápasu Koutného s Komínkem, který ocenili oba soupeři a díky kterému se hrál plynulý a akcí plný florbal.

Sestava: Raška – Fafílek, Dvořák, Malina, Grener – Klimecký, Jurečka, Roletzký, Ďopan, Koutný, Bibr, Haliak