Muži zakončili sezónu porážkou od Zlína

Jen devět hráčů do pole nasadil domácí tým proti soupeři ze Zlína. K vidění byl hodně ofenzívní florbal, kdy šli hosté do brzkého vedení. Přerov zabojoval a zápas zdramatizoval, nakonec mu ale zase nevyšla třetí třetina a prohrál 6:9.

FBC MSEM Přerov - Zlín Lions 6:9 (1:4, 4:0, 1:5)

Střely na branku: 43:47 (9:22, 15:10, 19:15)
Využití přesilovek: 1/2 - 1/2
Počet diváků: 41
Nejlepší hráči: Dvořák - Horník

Góly (asistence): Malina 2 (Hnila, Kaďorek), Kaďorek 2 (Hořecký, Malina), Hořecký (Malina), Hnila (Kaďorek)

První třetina vyšla daleko lépe hostům, kteří šli do zaslouženého vedení 4:1. Přerov se probral ve druhé třetině a povedlo se mu úplně otočit skóre - 5:4. V poslední části to padalo hlavně do branky Přerova a domácí kontrolovali jen jednou branku, ač měli plných 19 střel na branku.

Nejlepším hráčem Přerov byl vyhlášen Radim Dvořák, který mluvil o tom, jak se mu hrálo. "Dnes se mi hrálo výborně a protože jsme hráli jen na tři beky, tak jsem byl víceméně pořád na hřišti. Byl jsem tak ve výborném tempu a bavilo mě to." Dále hodnotil porážku: "V letošní sezóny jsou pro nás asi zlomové třetí třetiny. Řekl bych, že asi polovinu zápasů jsem si prohráli ve třetí třetině a na tom musíme zapracovat do příští sezóny." Zamýšlel se i nad příčinami opakovaných selhání ve třetí třetině: "Nezkušenost? Fyzicky myslím, že zvládáme, tam problém není."

Trenér Přerova Pavel Hausner hledal nejdříve pozitiva výkonu Přerova: "Líbilo se mi, že jsme se dokázali i po první třetině, ve které jsme prohrávali 4:0, což by pro spoustu týmů byl rozhodnutý výsledek, vzchopit. O tomto víkendu jsme už podruhé dokázali zabojovat o body. To, že to zase nevyšlo je už věc druhá, ale dokázali jsme si, že můžeme hrát s kýmkoliv a že není tým, na který bychom neuměli." Snažil se hledat příčiny dalšího kolapsu ve třetí třetině: "Třetí třetina je strašák, musím se na to podívat ještě doma. Začalo to už v prvním kole v Uničově, kde jsme po dvou třetinách vedli 2:0, ten zápas jsme prohráli po nájezdech a od té doby se to s námi táhne. Na začátku sezóny to možná ještě nebylo tolik v hlavách, mohlo jít o souhru náhod, že nám tak nevyšly dva nebo tři zápasy. Pak se to chytilo v hlavách, najednou jsme dostali gól a přestali jsme hrát. Jedna věc je ta, že jsme ty třetí třetiny prohráli, druhá věc, že jsme v podstatě nedali ani gól, do ničeho se nedostaly. A ty klíčové zápasy, které jsme měli vyhrávat, v nich jsme propadli ve třetí třetině nejen výsledkově, ale hlavně herně. Přitom třetinu předtím jsme dominovali. Nemám vysvětlení."

Textový online přenos

Sestava: Raška - Malina, Dvořák, Brauner - Kaďorek, Hnila, Grener, Ševčík, Hořecký, Otevřel

Muži A tak končí sezónu na osmém místě tabulky a v příštím ročníku se opět představí v celostátní divizi. Byly aktualizovány historické statistiky mužů A.

Autor článku: Petr Malina