Mužské Céčko vybojovalo na úvod sezony 3 body!

Do obhajoby druhého místa ze sezóny minulé se pustil třetí mužský tým našeho Spartaku. Jak vkročil do nové sezóny a kterým hráčům se první ligový víkend vydařil nejlépe? Čtěte dále!

FBC Spartak Přerov „C“ – Fbc Šternberk 12:10 (3:6, 5:2, 4:2)
6x Klimecký (Grener, Kubáč, Baran, Dvořák), 2x Baran (Klimecký, Dvořák), Grener (Klimecký), Kubáč (Klimecký), Veselý (Dvořák), Majer (Klimecký)

Šternberk ukrývá ve svém kádru několik velmi šikovných, běhavých hráčů, navíc dorazil v plné síle, nic lehkého se tedy neočekávalo. Co se ale také nečekalo byl stav 0:3 po čtyřech minutách hry. Přerované se snažili zapnout, Šternberk ale početné díry v obraně bezpečně proměňoval, proto se skóre vyšplhalo až k stavu 3:7. Svou důležitost naštěstí ukázal Klimecký, který se dokázal jako jediný pravidelně prosazovat přes soupeřovu obranu a zejména jeho zásluhou bylo před poslední třetinou vyrovnáno – 8:8. Poslední třetinu už si Spartak pohlídal, také za přispění mladíka Barana, který se hned na svém prvním turnaji za muže prezentoval dvěma góly v ten nejvhodnější čas. Za zmínku, ale stojí bilance Klimeckého, který v tomto zápase nasbíral neskutečných 6+4!

FBC Spartak Přerov „C“ – Fbc Asper Šumperk „B“ 3:6 (1:1, 1:3, 1:2)
2x Grener (2x Dvořák), Veselý (Baran)

Před tímto zápasem vypadal tým C spíše jako v závěru sezony, než na jejím začátku. V sedmi a bez pískajícího Klimeckého se postavil první záloze Šumperka, který se ale evidentně také potýkal s četnými omluvenkami. Podle toho zápas, místy zákopová válka, vypadal. Přerov se, ale hned na začátku dostal do vedení, které bránil až do konce třetiny, kdy se povedlo Asperům vyrovnat. Téměř stejný scénář přinesla i třetina druhá. Škoda, že jen téměř. Soupeři se totiž kromě vyrovnání povedlo vsítit další dva, pro Spartak velmi hloupé a zbytečné, kousky a vytvořit si tak pěkný náskok. V poslední třetině zafungovala spolupráce Dvořák – Grener ještě jednou, na obrat to však bylo málo a Aspeři upravili na 6:3 gólem do prázdné brány. Mužské Céčko tak bere z Litovle jen tři body, ukázalo ale, že pokud zbytek sezóny absolvuje v plnější sestavě, obhajoba druhého místa by neměla být nesplnitelnou misí.

Sestava: Havlík, Raška – Kubáč, Dvořák, Žuška – Klimecký, Grener, Veselý, Baran, Majer

Jak se bude dařit uvidíme časem, jak ale vstoupí do divize „A“tým Spartaku uvidíme již tento víkend, nezapomeňte proto fandit alespoň na dálku!