Neslaný výkon mladších žáků stačil na druhé místo!

V sobotu 7. listopadu se tým mladších žáků přerovského Spartaku zúčastnil svého druhého turnaje v sezoně a to ve ,,vyhřáté“ hale v Hranicích, kde na ně čekal soupeř z Lipníku, Droždína, Lutínu a výběru lipnicko-hranicko-přerovského Teiwazu.  Po minulém turnaji v Přerově, kde Spartak předvedl hru, na kterou jsou rodiče, soupeři či sami hráči zvyklí, přišel výkon hrůzy, který by se dal synchronizovat se zimním prostředí v hale, kde by se dalo točit další pokračování veleznámé pohádky Frozen. Sněhulák Olaf by měl určitě radost. Spartak sice neprohrál, skončil o skóre na druhém místě, jeho výkon byl však hodně odfláklý.

V prvním zápase proti Lipníku mohl přerovský Spartak vyhrát i prohrát a tak konečné skóre 4:4 odpovídá předvedené hře. Spartak dostal 3 góly po neskutečně individuálních chybách hráčů. Na druhou stranu, jsou to pro kluky zas nové zkušenosti, které je do dalších zápasů poučili.

Ve druhém zápase proti výběru Teiwazu, zněl cíl jasně. Dávat branky z velkého brankoviště, hrát týmově a nesoustředit se na vlastní produktivitu. Spartak vletěl do zápasu s velkou chutí, která však po 5 minutách hry vyprchala. Sice měl Přerov v držení míčku navrch, chyběla mu však koncovka, kterou na rozdíl výběr Teiwazu měl. Vlažný výkon a nulová bojovnost měla za výsledek křečovitou výhru 4:3. Jinač zápas připomínal spíše hru na babu než florbal. Chválíme však soupeře za jeho bojovnost a za konečný výsledek, který byl pro naše kluky lehkým nakopnutím a poučením.

Jelikož klukům chyběl v prvních zápasech týmový duch, rozhodli se trenéři zůstat zbývající zápasy na tribuně. Hra se zrychlila, bojovnost taktéž. I když měli kluci jasně navrch, opět byly k vidění obrovské individuální chyby. Velkou pochvalu zaslouží brankář Martin Konupčík, který i ve svém druhém zápase ,,v kariéře“ předvedl skvělý výkon. Konečné skóre 8:5.

Poslední zápas proti Lutínu se čekal vyrovnaný zápas, kluci ale předvedli nejlepší pasáž turnaje, kdy po pohledných akcích zakončených převážně z velkého brankoviště potěšili i své trenéry a po první půli vedli 4:0. Nutno ale dodat, že hra dozadu nebyla úplně stoprocentní a jenom díky brankáři Patriku Antoniazimu bylo skóre jaké bylo.  Druhá půlka již připomínala předchozí zápasy, takže se hrálo hodně v křeči. Dopředu sice na jedničku, dozadu za 3 mínus. Konečně skóre 7:4.

I na druhém turnaji přerovští sice opět neprohráli, ale výkon byl k porovnání s prvním turnajem hodně špatný. Další turnaj odehrají mladší žáci již tuto neděli na domácí hale na Spartaku, kde budeme doufat, že se představí už v plné síle a se svoji chutí po vítězství.

Sestava: Antoniazi, Konupčík – Šefčík, Hrabica, Sova, Večerka, Pospíšilík, Valčuha, Vlček, Porvol, Štěpán, Váhala, Zdráhal, Zmeškal, Zvěřina, Procházka, Cech, Gavaller, Koutný

 

Autor článku: Pavel Ceh

Diskusní téma: Neslaný výkon mladších žáků stačil na druhé místo!

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!