Nízká produktivita stála starší žáky body

V neděli 8. ledna přivítali starší žáci Přerova florbalový rok 2017 v prochlazené hale v Hranicích a to dalšími zápasy olomoucké ligy starších žáků. Liga je letos velmi vyrovnaná, výsledky jsou jako na houpačce, což je velmi pozitivní. V hranicích jsme se tentokrát utkali s domácím výběrem a Šumperkem.

V prvním zápase po dlouhé přestávce způsobené vánočními svátky jsme se utkali s posledním týmem tabulky – Hranicemi. I když jsou pro nás ve většině případů úvodní třetiny třetinami hrůzy, tak se nám podařilo naši hrůzu převést i do části druhé. I přes jednobrankové vedení byl nutný oddechový čas, který kluky aspoň do druhé poloviny zápasu lehce povzbudil. Ti nakonec dotáhli zápas do vítězného konce v poměru 5:2…kdo však byl přítomen, tak ví, že to nebyla zrovna velká hitparáda.

Druhý zápas se Šumperkem, jehož sestava připomíná spíše výběr dorostenců byl jedním z nejlepších zápasů, co jsme letos odehráli. Co je však vtipné, že jsme prohráli 2:8. Ze zápasu si ale musíme vzít to pozitivní. Kluci vyčnívali v kombinacích na útočné polovině, zapracovali v oblasti napadání soupeře i ve zdvojování, avšak velký problém je v rozehrávce a hlavně v zakončení. Nutno podotknout, že proti nám stála branka soupeře, když jsme asi 7x trefili tyčku a náš dobrý kamarád Kuba Černohous, který v brance Šumperka předvedl slušný výkon. Výroky rozhodčích nám zrovna taktéž moc nepomohli. Ale i tohle jsou další zkušenosti. Zápas nám hodně ukázal, kde zapracovat, čímž věříme, že do dalšího turnaje to zlepšíme. Co ale kluci ukázali, je jejich bojovnost i za rozhodnutého stavu. I přes pohled na výsledek, makali až do poslední minuty.

Autor článku: Pavel Ceh