Oba týmy mladších žáků bojovaly v Litovli

V neděli 13. ledna se prezentovaly oba týmy mladších žáků v Litovli. Sestavy byly tentokrát promíchané oproti minulým turnajům. Cílem turnaje bylo posílit a zapracovat na tom, co klukům chybí nejvíce a to stránku psychického rázu, kdy nedokázali ustát zápasy, ve kterých museli dotahovat náskok soupeře. Proto jsme do každého zápasu vstupovali bez ohledu na skóre, které svítilo na světelné tabuli v hale a startovali každý zápas s tím, že prohráváme o dvě branky. Výsledek turnaje bez ohledu na výsledky, ale s ohledem na předvedený výkon byl velice pozitivní. Hra v útočném pásmu byla doslova na jedničku, avšak jsme v některých případech mířili slepými, či až moc vysoko, kdy nám v cestě stáli snižovače. Z turnaje jsme ale odjížděli s úsměvem ve tváři.

Velkou parádou a podívanou byl úvodní zápas, kde se potkaly oba naše týmy proti sobě. Trenéři na tribuně, děti hrají samy, nikdo jim do hry nekecá J. Výsledek 0:0 je opravdu k smíchu. Kdyby zápas skončil 5:5, nikdo by se nedivil. V ostatních zápasech se oba naše výběry utkávají s Litovlí, kde soupeře přehráváme bez problémů. Následují zápasy s Lipníkem, hrajeme více na míčku, bušíme do zdi, oba zápasy vyhráváme. Akorát v jednom zápase nám Lipník 3x utekl z brejku a trestal s přesností.

Další zápasy jsou s Mohelnicí, která byla hodně motivovaná. Predátoři odehráli asi nejlepší zápas sezony. Hru ve formě papiňáku na soupeřově polovině, hromadou šancí a kombinacemi trestal soupeř silnou zbraní – brejky. Klukům nebylo co vytknout, soupeř jim pětkrát utekl a mířil přesně. Hra v útočném pásmu byla ale na klobouček. Méně zkušení Panteři hráli s Mohelnicí vyrovnanou partii, kde by si bod určitě zasloužili, ale nakonec padli o dvě branky.

Oba týmy zaslouží určitě pochvalu za herní projev na hřišti. I méně zkušenější tým Panterů se ukázal ve skvělém světle. Premiéru v systému 5+1 si odbyl Lukáš Tobolík, kterého doplnila hned šestice elévů, kteří si už na hřišti počínají, jak staří mazáci.

Predátoři – sestava: Eliáš – Spáčil, Zbránek, Pospíšilík Š., Chupáč, Bittner, Pospíšil D., Pospíšil A., Jurda J., Coufal, Roháč, Ševeček

Panteři – sestava: Dulovec R., Novák – Ondrůšek, Dulovec T., Vrána, Antoniazi, Gebauer, Zbořil, Pospíšilík J., Tobolík, Machala, Matura, Děrda

 

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!