Obě družstva mladších žáků zahájila sezónu v Hranicích

Sobotou 24. září započala ligová sezona mladším žákům, kteří se rozdělili na dva týmy: Pantery a Predátory. Obě skupiny vyrazily v ranních hodinách do nedalekých Hranic. Zážitkem pro všechny byl vzájemný zápas, na který se bude vzpomínat ještě dlouho.

PanteřiPo úspěšně chyceném trestném střílení zavázal sudí tkaničko Patriku Antoniazi!

FBC Tornáda Lutín 2:2 FBC Spartak Přerov Panteři

Šelmy z Přerova vytáhly drápy hned v úvodu zápasu, když soupeře z Lutína dostaly pod tlak, ze kterého vyústil gól. V první polovině zůstal stav stejný, v té druhé to byl závod Pantera s Tornádem – Lutínu se podařilo vstřelit 2 branky, Přerov nakonec vstřelil ještě jeden gól a zajistil si alespoň jeden bod.

FBC Spartak Přerov Panteři 2:9 Fbc Šternberk

Po zasloužené pauze se šlo opět do akce! V první polovině se hrál vyrovnaný florbal doplněný o bojovnost přerovského týmu Panterů, avšak rychlé přechody Šternberku byly smrtící a v první části zápasu bylo skóre již 1:4. V druhé části tempa postupně ubývalo a to vyhovovalo spíše žákům Šternberku, kteří přidali dalších 5 branek převážně z nenápadných šancí. Poslední slovo měli ale Panteři, kteří ještě korigovali výsledek na konečných 2:9.

FBC Spartak Přerov Panteři 2:8 FBC Lipník 

Elán z minulých zápasů Panterů se zřejmě vytratil, Lipník si chvílemi s obranou dělal co chtěl a těžil ze zbytečných chyb Přerova. V první polovině to nevypadalo nijak zle, jenže třetí inkasovaný gól srazil Pantery na kolena. Panteři měli jeden zápas pauzu na „vyčištění“ hlavy před vzájemným zápasem s Predátory.

Predátoři

FBC Spartak Přerov Predátoři 9:1 FBC Lipník

Cestou nás provázelo chladné počasí, všichni se těšili do haly nejen na turnaj, ale i na dostatek tepla pro nás všechny, větší zima byla však ve zmíněné hale Naparia. Predátoři s Pantery se zimou nenechali rozhodit, proběhla společná rozcvička a i přes zřetelnou nesehranost v nově poskládaném týmu se na úvod podařilo zvítězit.

Fbc Šternberk 2:3 FBC Spartak Přerov Predátoři

Třetí zápas v řadě přerovských týmů přinesl souboj Predátorů se Šternberkem. Utkání bylo odehráno ve velkém tempu i přes to, že šternberští přijeli v osmi. V tomto duelu s tradičně výbornou atmosférou několikrát hráči na obou stranách předvedli, že o budoucnost českého florbalu je postaráno. I přes napínavý konec si Predátoři užili vítěznou děkovačku s přítomnými rodiči.

FBC Tornáda Lutín 1:6 FBC Spartak Přerov Predátoři

Mírné podcenění Lutína okamžitě oprchalo, když už poněkolikáté hráči a hráčky tohoto celku pořádně potrápili přerovskou obranu. Po této zkušenosti začali Predátoři přidávat na otáčkách a hrát jako jeden tým. I proto se jednalo o jeden z dnešních nejlepších zápasů. Už se pomalu schylovalo ke vzájemnému zápasu Panterů s Predátory, ale nepředbíhejme..

FBC Spartak Přerov Predátoři vs FBC Spartak Přerov Panteři

Konečně, zlatý hřeb dne pro přerovské mladší žactvo, diváky, trenéry...!
I když šli Panteři s Predátory tentokráte proti sobě, stejně se rozcvičili společně a legendární pokřik Gauneři nebyl výjimkou, jsme přeci pořád jeden tým. První třetina se odehrávala za normálních okolností, trenéři zápas příliš neřešili a spíše přemýšleli, jak zápas udělat výjimečným. Povedlo se, o přestávce si trenér Šmehlík odskočil za rozhodčími, zda by nešlo zápas pojmout ve stylu americké All-Star game.
Od druhé půlky diváci příliš nechápali, o co vlastně jde. Nově se totiž hrálo 4 na 4 a na zakončení do obou branek! Tento „zápas“ byl podobný tréninku a o to vlastně tak nějak šlo…
 Na výsledek jsme nehráli, všichni si závěr turnaje řádně užili, také děkujeme rozhodčím za benevolentní přístup!

Sestava Panterů: Sedláček Michal (G, EL), Sekera Lukáš, Novák Jan (EL), Spáčil Michal (EL), Běťák Matěj, Dluhoš Adam, Slaměník Dominik, Zdráhal Matěj, Richter Jan (EL)

Sestava Predátorů: Patrik Antoniazi (G), Hrubča Jan, Krampla Michal, Lorenc Šimon, Procházka Adam, Šamořil František, Štěpán Jaroslav, Váhala Šimon, Valčuha Tomáš, Zmeškal David 
 

Autor článku: Martin Filka

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!