Odchovanec Filip Hrabal se stal základním kamenem superligové Ostravy

Čau Filipe, letos jsi byl základním kamenem superligového celku FBC Ostrava, jak hodnotíš nedávno skončenou sezonu?

,,Nazdaar! Hodnocení sezony záleží na úhlu pohledu. Šesté místo po základní části, které nám dokonce zaručuje účast na turnaji Czech Openu v kategorii Elita, je super, ale na druhou stranu herní projev určitě nebyl vždy optimální a pořád je co zlepšovat. Samozřejmě to dost souvisí s individuální kvalitou, kterou kluci v týmu disponují, někteří z nás jsou bohužel po obrně a někteří zapomínají, že alpa je na vnější používání.. "Zaplácání" si v play off proti top týmu, jakým je Mladá Boleslav, už byla jen třešnička na dortu. Kdybych to shrnul, sezonu považuji za zdařenou, ale příští chci lepší.”


Říkáš, že by jsi chtěl mít lepší sezonu. Z 28 zápasů jsi tuhle sezonu nasbíral 37 bodů, přemýšlel jsi třeba nad reprezentací?

,,Samozřejmě by to byla čest a chtěl bych si alespoň zkusit a očichnout tu atmosféru tam, ale priorita je být platný v klubu. Navíc pochybuji, že bych měl stejné statistiky i v reprezentaci.”, povídá útočník, který se blýskl například 4 góly do svatyně FbŠ Bohemians.
 

Začínal jsi s florbalem, jako mnoho čtenářů, právě v Přerově. Máš na tehdejší Sokol Přerov nějaké vzpomínky?

,,Ty nejlepší. Malá hala v Sokolovně měla své kouzlo a pořád rád vzpomínám. Žádné mantinely a prostor 20x40. Nejlepší trenéři Pavel Vrba a Radim Solcik a jejich naprosto krásný a lidský přístup. Pořád si vybavuji kluky a jejich srandy pomalu zavánějícími průsery, které však k dětství neodmyslitelně patří.”


Přiblížíš nám některý ze zážitků z malé tělocvičny na Sokolovně?

,,Určitě nezapomenu na to, když si mě chtěl Vrbis prohodit kličkou mezi nohami a nepovedlo se mu to, okamžitě poté zaznělo ,,Sakra, kdybys neměl dvanáctky nohy!”.


Nedávno jsi se stal terčem aprílového žertíku, kde bylo psáno, že se vracíš zpět z Ostravy do Přerova.. Teď zcela vážně, máš v plánu se v budoucnu vrátit?

,,Až přijde čas, chtěl bych kariéru zakončit v Přerově a trošku to klubu splatit. Také chci hrát s mladými kluky, kteří se tam teď pod taktovkou Pavla Ceha a spol vyvíjejí, a co jsem měl šanci vidět, tak mají veliký potenciál. Samozřejmě otázka, zda to kluky nebude lákat někde výš.”, chválí odchovanec přerovského klubu.


Už jsme se dozvěděli, že reprezentace by pro tebe byla ctí, co takhle zahraniční angažmá?
,,Je to samozřejmě také lákadlo, ale ne až tak z té florbalové stránky.. Spíše poznat něco nového. Novou kulturu, prostředí, životní styl. Pokud by se našlo něco s dobrou prací, asi bych se nebránil na rok nebo dva něco nového zažít. Určitě bych tam ale nechtěl být sám, tedy by se musel najít i parťák.”, po téhle otázce rozhovor na chvíli vázl, neboť si Filip musel odskočit na tataráček, správné stravování je přeci důležité.


Ty a tvůj brácha hrajete svůj sport na nejvyšší možné úrovni tady v Česku. Zatím co ty válíš Superligu ve florbale, tvůj brácha, Josef Hrabal, hraje Extraligu hokejovou. Probíhá mezi vámi nějaké hecování nebo škádlení se?

,,Popravdě, nějaké hecování moc neprobíhá. Kdyby jsme dělali stejný sport, tak by tam určitě něco bylo. Spíš si jen napíšeme co a jak, jak se hrálo, proč to tak podělal a podobně..”


Stejně jako u rozhovoru s Danielem Grenerem se zeptám na mládež, která již teď dělá Přerovu velké jméno.. Vzkázal bys něco mladým florbalovým nadějím FBC Přerov?

,,Určitě ať poslouchají trenéry a to hlavně proto, že jsou starší, rozumnější a zkušenější. Myslí to s vámi dobře a sám vím, že jste pod dobrými rukami. Na hřišti si neustále věřte a chtějte se zlepšovat. Kdo netvoří hru, sice tolik nezkazí, za to ale určitě není tak platný. Poté si musíš pamatovat důležité heslo týmu Pocem Kamdeš - Není důležité vyhrát, ale vypadat nejlíp!” , snaží se být útočník s číslem 23 vtipný..

 

Zpět na superligové záležitosti.. Ostrava již teď velmi posílila příchodem Jana Daniše a Martina Ostřanského. Je známo, že příští Superfinále se bude hrát právě v Ostravě. Chce se FBC Ostrava poprat v příští sezoně o Superfinále?

,,V FBC se soutředilo na to, aby se udělaly ty nejlepší podmínky pro komfort hráčů i diváků. Vložilo se do nich nemálo fnančních prostředků. Momentálně je již skoro vše hotové, ať už šatna, wellnes či posilovna. Pro další sezóny se můžou tyhle peníze použít na hráče a jejich, alespoň, poloprofesionalizaci. Tedy jak už říkáš, vrací se vyborní hráči a další jsou v jednání. Cílem tedy bude určitě jistější postup ze zakladní části do play off a pak se uvidí. Chceme FBC vrátit tam, kam patří a dělá se proto opravdu dost. Superfinále je samozřejmě krásná představa. Pokud si vše sedne, tak proč ne. Našim cílem už letos bude být konkurence schopný týmům z top 4 a třeba se do 3 let do toho vysněného finále podívat." , dodal Filip Hrabal na závěr rozhovoru.

 

 

Autor článku: Martin Filka

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!